Jihomoravský kraj: Kotlíkové dotace budou pokračovat třetí vlnou

28.01.2019 18:17 | Zprávy
autor: PV

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 28. ledna 2019 schválila záměr podat projektovou žádost týkající se realizace projektu „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji III“ v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014–2020. „Kotlíkové dotace“ tak budou pokračovat.

Jihomoravský kraj: Kotlíkové dotace budou pokračovat třetí vlnou
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj

„Cílem nového projektu je, stejně jako tomu bylo u předchozích programů, snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji, prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva za nové ekologické zdroje. Do konce roku 2023 kraj předpokládá výměnu 1 350 stávajících kotlů, vyčerpána by mohla být částka ve výši 140 milionů korun. Kraj počítá v případě schválení podání projektové žádosti s intenzivní propagační kampaní za účelem zvýšení povědomí veřejnosti o dotačním programu, a především o nezbytnosti výměny nevyhovujících kotlů na pevná paliva. V tomto projektu již nebude podporována koupě automatických kombinovaných kotlů na uhlí a biomasu. Ostatní pravidla by se neměla zásadně lišit,“ uvedl radní Petr Hýbler.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Co se stalo, že jste se omluvil?

To se snad ještě nestalo. Dokonce jste váš výstup ještě o víkendu hájil. Co se teda stalo, že jste procitl a uznal chybu? Aby bylo jasno, to, že umíte uznat chybu a omluvit se, hodnotím kladně, jen mě to překvalilo a říkám si, co tak najednou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: O svátcích bude přístupný i Slavíčkův ateliér

19:15 Úřad vlády: O svátcích bude přístupný i Slavíčkův ateliér

Úřad vlády během státních svátků 5. a 6. července zpřístupní veřejnosti dvě běžně nepřístupné histor…