Jihomoravský kraj: Nominace na cenu kraje přijímáme do konce července

14.07.2021 17:28

Za své výjimečné činy se stali hrdiny, svým jménem proslavili jižní Moravu. Významné osobnosti, které se v regionu narodily či působily, se i letos dočkají ocenění. Na Cenu Jihomoravského kraje je můžou lidé nominovat do 31. července 2021.

Jihomoravský kraj: Nominace na cenu kraje přijímáme do konce července
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj

Návrhy můžou podávat jednotliví obyvatelé kraje, ale také různé spolky, obce či města. „Poslední rok ukázal, že máme na koho být hrdí. V těžkých chvílích se naštěstí vždy najdou lidé, kteří mají srdce na pravém místě. A takových lidí má a v historii měla jižní Morava obrovské množství. Cena Jihomoravského kraje je možnost, jak jim poděkovat a ukázat jejich životní příběh ostatním,“ prohlásil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Zásady letošních nominací prošly několika změnami. Vznikla jedna nová kategorie: „za rozvoj občanské společnosti“. Dosavadní kategorie „za záchranu života“ je nově sloučená s kategorií „za hrdinský čin“. Zcela nové jsou taky doprovodné formuláře souhlasů s nominací.

Cena Jihomoravského kraje se uděluje od roku 2004. Ocenění získávají osobnosti z různých oblastí: třeba za přínos ve sportu, vědě, folkloru, umění nebo za mimořádné jednání, kterým dotyční výrazně reprezentují dobré jméno kraje. K jejím držitelům patří například Hana Zejdová (2004), David Kostelecký (2008), Alena Štěpánková Veselá (2011), Emil Boček (2015) nebo Eva Pilarová (2018).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Elektrobusy Škoda E’CITY pro DPP a Prahu dnes vyjedou na první zkušební jízdy v Plzni, veřejnosti se představí na veletrhu CZECHBUS

14:21 Elektrobusy Škoda E’CITY pro DPP a Prahu dnes vyjedou na první zkušební jízdy v Plzni, veřejnosti se představí na veletrhu CZECHBUS

První ze série 14 dvoupólových bateriových elektrobusů Škoda 36BB E’CITY, které Dopravní podnik hl. …