Jihomoravský kraj: Obce a neziskové organizace mohou žádat o dotace na rodinnou politiku

15.01.2020 15:13

Vyhlášení dotačních programů rodinné politiky v celkové výši 7,5 milionu korun schválila na dnešní (13. ledna 2020) schůzi Rada Jihomoravského kraje.

Jihomoravský kraj: Obce a neziskové organizace mohou žádat o dotace na rodinnou politiku
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Neziskové organizace budou moci žádat na projekty z dotačního programu na podporu služeb pro rodiny a na podporu neformálně pečujících osob. Obce mohou požádat o podporu projektů, které budou zaměřené na rodinnou a seniorskou politiku v obcích nebo na seniorská a mezigenerační kontaktní centra.

„Jihomoravský kraj má dlouhodobý zájem podporovat rodiny a jejich soudržnost. Proto jsem rád, že se každoročně daří vyhlašovat dotační programy pro neziskové organizace a obce, které kraji pomáhají tento cíl naplňovat. Neformální dlouhodobá péče je charakterizovaná jako péče v rodině, kde pečujícími jsou příslušníci rodiny opečovávaného nebo jeho přátelé. Ve většině případů se jedná o laickou péči bez specifického odborného vzdělání. Současně se jedná o práci neplacenou, která je vykonávána mimo pracovní poměr. Poskytování této péče je většinou spojeno s úzkou citovou vazbou mezi pečovatelem a opečovávaným. Je tedy založena na lidských vztazích,“ uvedl náměstek hejtmana Marek Šlapal.

Další informace o dotačních programech na rodinnou politiku je možné nalézt na Dotačním portálu Jihomoravského kraje (ZDE). Žádosti lze podávat od 14. února do 28. února 2020 do 14 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

4. týden na ČMKBK: Cena elektřiny klesla

10:27 4. týden na ČMKBK: Cena elektřiny klesla

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 4. týdnu uzavřeno 21 kontraktů na dodávku 12,…