Jihomoravský kraj: Průtah Týncem je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

31.10.2021 20:15 | Tisková zpráva

Přibližně jeden kilometr dlouhý průtah Týncem na Břeclavsku hodlá kraj zrekonstruovat. Radní odsouhlasili investiční záměr Správy a údržba silnic Jihomoravského kraje s názvem „III/4241 Týnec průtah“ a udělili souhlas k zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku na stavební práce.

Jihomoravský kraj: Průtah Týncem je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Podle radního Jiřího Crhy se na opravách průtahu Týncem bude podílet kraj spolu s obcí.

„Uvedená silnice v intravilánu obce je ve velmi špatném stavu, není tam dešťová kanalizace, chybí i chodníky a potřebná parkovací místa. Její oprava přijde na 28,8 milionu korun včetně DPH. Investorem bude jak kraj, tak obec. Jihomoravská správa a údržba silnic přispěje částkou přibližně 16,4 milionu, obec 12,4 milionu korun,“ uvedl podrobnosti radní Jiří Crha.

Jak následně dodal, provedením oprav dojde ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu v uvedeném úseku (a to i chodců). „Vzhledem ke zlepšení stavu vozovky lze také očekávat snížení hlučnosti a exhalací z dopravy,“ dodal Crha.

Předpokládá se, že stavební práce na opravách komunikace dlouhé 1,085 kilometru by měly trvat od prosince 2021 do listopadu 2022.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Úsporný balíček

Co přesně chcete napadnout u ÚS? A myslíte, že máte šanci? A rozhodl už soud o vašich předchozích žalobách? Třeba ohledně valorizace důchodů? A ještě jedna všc, kdybyste byly po volbách u vlády. Co byste změnili nebo zrušili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ může být klimaticky neutrální do roku 2040, potvrdili odborníci

22:02 ČEZ může být klimaticky neutrální do roku 2040, potvrdili odborníci

Plány Skupiny ČEZ dosáhnout klimatické neutrality do roku 2040 získaly posvěcení celosvětově uznávan…