Jihomoravský kraj: S - centrum Hodonín měsíc po tornádu

29.07.2021 7:34

Při řádění tornáda na jihu Moravy bylo zasaženo také krajské zařízení sociálních služeb, S -centrum v Hodoníně. Protože zařízení jako takové bylo neobyvatelné, z dočasného krizového ubytování, kam byli klienti a klientky domova přemístěni, je zaměstnanci S - centra ve spolupráci s Odborem sociálních věcí Krajského úřadu JMK do týdne umístili do dlouhodobého ubytování v jiných pobytových zařízeních.

Jihomoravský kraj: S - centrum Hodonín měsíc po tornádu
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

„Nešlo o jednoduchou věc, protože každý klient může mít jiné potřeby na péči a ubytování. Zaměstnankyně S - centra spolu s krajskými pracovnicemi z OSV JMK odvedly skvělou práci a znovu musím poslat dík i do zařízení, která naše klienty přijala. Osobně jsem se byla podívat v několik zařízeních, abych si ověřila, že klienti a klientky mají péči, kterou potřebují, a zároveň jsem s některými měla možnost promluvit a zjistit, jak se jim daří,“ uvedla radní pro sociální a rodinnou politiku Jana Leitnerová.

Odbor sociálních věcí krajského úřadu i ředitel S - centra Hodonín Václav Polách jsou v kontaktu se všemi zařízeními nejen z důvodu umístění klientů a klientek, ale také z důvodu personálního.

„Když jsme řešili, co bude nyní s personálem, rozhodli jsme se nabídnout zaměstnancům přímé péče, aby posílili personálně ta zařízení, kam zamířili i klienti. Znají se, mají navázané vztahy, takže nám to dávalo i logiku. Velmi oceňuji, že opravdu všichni zaměstnanci z S - centra chtěli dál pokračovat v péči a práci a že jsme našli pro všechny místo,“ přibližuje radní Leitnerová. Pro personál kraj také pomohl zajistit psychologickou podporu a řeší i další možnosti zaměstnání pro pracovníky v nepřímé péči.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17918 lidí

Ve spolupráci s Odborem investic Krajského úřadu JMK a ředitelem Poláchem také odbor sociálních věcí řeší obnovu poničeného zařízení. Budova S - centra byla dle posudků statika sice poškozena, ale je stabilní, proto se v posledních týdnech shromažďovaly podněty k projektu na obnovu.

„Nejde pouze o opravu střechy či oken, zaměřujeme se i na to, aby zařízení odpovídalo současným materiálně-technickým standardům, bylo komfortnější pro klienty i pro zaměstnance. Také se chceme poučit z živelní katastrofy, která zařízení postihla, a zaměřit se více na možnosti evakuace. Řeč je i o snížení energetické náročnosti a úpravách s ohledem na měnící se cílovou skupinu klientů,“ doplnila radní Leitnerová s tím, že se nepočítá s výrazným snižováním kapacity zařízení ani s demolicí objektu. „Skelet budovy je v dobrém stavu a pevně věřím, že nynější stav využijeme jako příležitost pro další zvýšení kvality prostředí,“ dodala na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Volby do Poslanecké sněmovny se blíží, co byste o nich měli vědět

8:41 Vláda: Volby do Poslanecké sněmovny se blíží, co byste o nich měli vědět

V pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021 se v České republice uskuteční volby do Poslanecké sněmov…