Jihomoravský kraj: Solární panely na střechách ředitelství správy a údržby krajských silnic

29.01.2023 17:23 | Tisková zpráva

Fotovoltaická elektrárna vznikne ještě letos také na střechách areálu ředitelství Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje v Brně v ulici Ořechovská. Projekt ve středu 25. ledna 2023 schválila krajská rada.

Jihomoravský kraj: Solární panely na střechách ředitelství správy a údržby krajských silnic
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

„Zařízení za téměř 3,5 milionu korun včetně DPH bude tvořit celkem 146 kusů fotovoltaických panelů o výkonu 410 Wp. Celkový instalovaný výkon fotovoltaického systému bude činit 59,86 kWp,“ popisuje podrobnosti projektu krajský radní pro oblast dopravy Jiří Crha. Jak následně dodává, kraj se s žádostí o finanční podporu tohoto záměru obrátí na Program Životní prostředí Státního fondu životního prostředí ČR – stát by tak s jeho realizací mohl pomoci částkou 2,8 milionu korun.

„Energetický management Jihomoravského kraje směřuje ke stále větší realizaci fotovoltaických systémů, jakožto ekologického zdroje energie. Elektrárna v Horních Heršpicích bude vybudovaná na střechách dvou objektů. Součástí uvedeného projektu je také instalace bateriových systémů pro akumulaci elektrické energie,“ dodává náměstek pro životní prostředí Lukáš Dubec. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DIAMO: Odstřel skipové věže Dolu Lazy proběhne 27. 7. 2024

19:15 DIAMO: Odstřel skipové věže Dolu Lazy proběhne 27. 7. 2024

Státní podnik DIAMO pokračuje s demolicí bývalého Dolu Lazy. V sobotu 27. 7. v 10:00 hodin dopoledne…