Jihomoravský kraj: V St. Pöltenu jednala Politická rada regionu centrope

15.12.2015 9:42

V dolnorakouské metropoli St. Pöltenu se v pondělí 14. prosince 2015 uskutečnilo zasedání Politické rady regionu centrope. Stěžejním bodem jednání, kterého se za Jihomoravský kraj zúčastnil náměstek hejtmana Stanislav Juránek, bylo téma dopravní infrastruktury a obecně mobility ve středoevropském regionu centrope.

Jihomoravský kraj: V St. Pöltenu jednala Politická rada regionu centrope
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

Členové Politické rady se shodli na několika doporučeních - chtějí zavést systém periodických kontrol postupu klíčových infrastrukturních projektů, zejména těch, které jsou součástí TEN koridorů (zhruba v tří až pětiletých intervalech). Společným zájmem je také podpora přeshraniční hromadné turistické dopravy, důraz by měl být kladen také na přeshraniční propojování cyklostezek. Politická rada rovněž vymezila hlavní okruhy témat pro příští rok. Kromě současné mobility to bude znalostní region, jehož nositelem bude statutární město Brno se svým projektem „Smart City“.

Region centrope vytváří od roku 2003 celkem 16 partnerů – měst a regionů – ze čtyř zemí: ČR, Slovenska, Rakouska a Maďarska. V ČR jsou členy Jihomoravský kraj a statutární město Brno, status pozorovatele má Kraj Vysočina.

foto JMK

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

19:15 Ministerstvo spravedlnosti: Přiznávání náhrady nákladů oprávněných při zastavování tzv. bezvýsledných exekucí

Ministerstvo spravedlnosti vydalo nové metodické stanovisko, které se týká problematiky přiznávání n…