Jihomoravský kraj: V obci Mokrá-Horákov otevřeli Nový domov pro dospělé s autismem

23.01.2023 21:44 | Tisková zpráva

Nové komunitní bydlení pro dospělé osoby s autismem otevřeli ve středu 18. ledna 2023 za účasti hejtmana Jana Grolicha v obci Mokrá-Horákov. Projekt Nový domov tu realizuje nezisková organizace Tady to mám rád.

Jihomoravský kraj: V obci Mokrá-Horákov otevřeli Nový domov pro dospělé s autismem
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Jde o celoroční pobytovou službu rodinného charakteru pro dospělé osoby s autismem, která jim umožní žít plnohodnotný život v souladu s jejich individuálními možnostmi a schopnostmi. Cílem Nového domova je, aby jeho obyvatelé mohli žít život, co nejvíce podobný životu běžných lidí, aby se v co největší míře podíleli na péči o sebe a svou domácnost.

Nákup domu a jeho rekonstrukce a přístavba přijde na 26,5 milionu korun. Projekt spolufinancovaný Evropskou unií získal prostředky i díky podpoře Jihomoravského kraje (2 miliony korun), Magistrátu města Brna, 36 obcí na Šlapanicku a dalších individuálních dárců.

Jak popsala Martina Lintnerová z neziskové organizace Tady to mám rád, vše bude fungovat jako rodinný dům, kde žije dohromady 6 spolubydlících – ti potřebují v různé míře pomoc a podporu druhého člověka. Na to, aby každý z obyvatel dostal potřebnou podporu, jsou potřeba vždy alespoň tři asistenti (tři profesionálové) na denní službě a jeden na službě noční.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

20:48 AOPK ČR: Akce v terénu, které pořádá Dům přírody Brd, si navštěvníci oblíbili

Dům přírody Brd v létě oslaví rok od svého otevření. Lidé si do nového návštěvnického střediska hned…