Jihomoravský kraj: Výstavba lázeňského resortu se prodlouží o rok, na vině je covid

23.09.2021 15:16 | Tisková zpráva

O jeden rok může čínský investor prodloužit termíny, které vyplývají ze smlouvy na nákup pozemků pro projekt výstavby lázeňského resortu Pasohlávky. S posunem termínů z důvodu mimořádné nepředvídatelné překážky, kterou je celosvětová pandemie koronaviru, ve čtvrtek 22. září 2021 souhlasili krajští zastupitelé.

Jihomoravský kraj: Výstavba lázeňského resortu se prodlouží o rok, na vině je covid
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

„Kraj souhlasí s posunem termínů o jeden rok. S ostatními navrhovanými změnami kupní smlouvy, které předložila společnost RiseSun Healthcare & Tourism CZ, ovšem Jihomoravský kraj nesouhlasí. Ať už jde o odprodej všech zbytných pozemků dříve, než bude dokončen celý projekt. Stejně tak nesouhlasíme s navrhovaným snížením počtu lázeňských lůžek ve prospěch těch komerčních. Minimální kapacita 150 lůžek pro komplexní lázeňskou péči je pro nás základním kamenem, na kterém trváme. Stejně tak nevidíme žádný důvod ke změně povinnosti držet v bance jistotu k zajištění smluvních povinností v úhrnné výši 100 milionů korun,“ popisuje podrobnosti náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Jihomoravský kraj je majoritním společníkem ve společnosti Thermal Pasohlávky. Smlouvu o nákupu pozemků k výstavbě lázeňského resortu uzavřela společnost s čínským investorem RiseSun Healthcare & Tourism CZ v lednu 2019.

Čínský investor už v roce 2020 vybral architektonický návrh, první fáze výstavby měla začít na konci letošního roku. Na ni měly navazovat další dvě etapy a realizace celého projektu měla být dokončena nejpozději do roku 2026. Na základě schváleného posunu by tak měl být celý projekt dokončen v lednu roku 2027.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Stezka k Odře vyhrála environmentální ceny Olomouckého kraje

13:28 VLS: Stezka k Odře vyhrála environmentální ceny Olomouckého kraje

VLS se staly vítězem korporátní části letošního udílení Cen olomouckého kraje za přínos k ochraně ži…