Jihomoravský kraj: Zásahový trenažér i myčka pro složky IZS. Hasičům a policistům dá kraj 12 milionů korun

21.02.2022 15:13 | Tisková zpráva

Na lepší tréninkové podmínky i zázemí přispěje Jihomoravský kraj místním hasičům šest milionů korun. Stejná částka poputuje i jihomoravským policistům. Schválili to radní na svém středečním (9. února 2022) zasedání, o záměru bude ještě 17. února 2022 rozhodovat Zastupitelstvo JMK.

Jihomoravský kraj: Zásahový trenažér i myčka pro složky IZS. Hasičům a policistům dá kraj 12 milionů korun
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje poslouží peníze například na dobudování takzvaného Flashover trenažéru, který umí nasimulovat reálné podmínky požáru v uzavřených prostorách

Anketa

Pokud bude Petr Pavel opravdu kandidovat na prezidenta,...

hlasovalo: 18206 lidí
. „Hasiči si díky němu nacvičí třeba i taktiku zásahu v extrémních podmínkách. Naši hasiči jsou celorepubliková špička. Loni zažili kvůli tornádu zásah, který neměl obdoby a všechno zvládli na jedničku. Rádi je pomůžeme dovybavit, aby si udrželi vysokou laťku a mohli kvalitně školit i nové kolegy,“ prohlásil hejtman Jan Grolich.

Peníze jsou určené taky na pořízení kontejnerové garážové haly ve Znojmě nebo projektové dokumentace pro stanice v Bučovicích, Židlochovicích, Mikulově a Slavkově u Brna, kde bude potřeba rekonstrukce, poněvadž už zázemí hasičům technicky a dispozičně nedostačuje.

Šest milionů korun připadne i Krajskému ředitelství policie Jihomoravského kraje. Přispějí třeba na výstavbu myčky vozidel v areálu v brněnské Pražákově ulici, která bude s ohledem na své umístění a kapacitu sloužit k širšímu využití všem složkám integrovaného záchranného systému, a to v nepřetržitém provozu. Za peníze si policisté pořídí i další specifické vybavení, které potřebují při práci: třeba Ramanův spektrometr, polní kuchyni nebo čtyřkolku s podvalníkem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Autoklub ČR podporuje stanovisko Ministerstva dopravy ČR k novelizaci evidence historických vozidel

12:39 Autoklub ČR podporuje stanovisko Ministerstva dopravy ČR k novelizaci evidence historických vozidel

Řadu měsíců se diskutuje v rámci českého veteránského hnutí a státní správy příprava novelizace legi…