Jihomoravský kraj: Zasedala Krajská epidemiologická komise

29.02.2020 14:02

V úterý 22. 2. 2020 dopoledne jednala v brněnském sídle krajského úřadu Krajská epidemiologická komise Jihomoravského kraje (KEK JMK), poté, co se včera sešla také Ústřední epidemiologické komise Ministerstva zdravotnictví ČR (ÚEK).

Jihomoravský kraj: Zasedala Krajská epidemiologická komise
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo
reklama

Závěrem ÚEK je, že považuje rozsah dosud přijatých protiepidemických opatření za adekvátní a současné nastavení sběru potřebných údajů za efektivní. Dále doporučila hejtmanům, aby kraje aktualizovaly rozpracované typové plány pro riziko vzniku  mimořádné epidemiologické situace. KEK JMK projednala doposud přijatá protiepidemická opatření v JMK, která vycházejí z doporučení nadřízených institucí, a jež jsou pravidelně aktualizována. Krajská epidemiologická komise shledala, že opatření jsou adekvátní a dostatečná. Dále byl projednán aktualizovaný algoritmus postupu při podezření na zavlečení infekce koronavirem SARS-CoV-2 ze dne 26. 2. 2020, který je určen všem zdravotnickým zařízením všech typů zřizovatelů. Přítomní členové komise byli informováni o dosavadním průběhu realizace protiepidemických opatření, kdy od 24. 1. 2020 do 27. 2. 2020 bylo v JMK konzultováno více než 100 případů s podezřením na onemocnění koronavirem, z toho v 9 případech bylo nařízeno cílené vyšetření. Ve všech těchto případech byla nákaza vyloučena. Komise se také zabývala informací z Masarykova onkologického ústavu v Brně (MOU), který má akutní nedostatek roušek pro své onkologické pacienty ohrožené běžnými respiračními infekcemi – to vše v důsledku současné situace, kdy roušky prakticky zmizely z oběhu. MOU byla nabídnuta součinnost, ale bylo zjištěno,  že na nejbližší období má MOU již situaci vyřešenou.

Součástí jednání byla také aktuální epidemie sezónní chřipky, která v JMK trvá již třetí týden, kdy nemocnost v JMK k dnešnímu dni je 1641 nemocných na 100 tisíc obyvatel (Brno má aktuálně 1985 na 100 tisíc obyvatel). Aktuálně je v přímé souvislosti se sezónní chřipkou v JMK  v kritickém stavu 11 pacientů a 2 tomuto onemocnění již podlehli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…