Jihomoravský kraj: Zastupitelé odsouhlasili pomoc krajským příspěvkovým organizacím v boji s drahými energiemi

23.09.2022 21:20 | Tisková zpráva

Rostoucí ceny energií v kombinaci s vysokou inflací mají neblahý dopad na rozpočty krajských příspěvkových organizací.

Jihomoravský kraj: Zastupitelé odsouhlasili pomoc krajským příspěvkovým organizacím v boji s drahými energiemi
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Zastupitelé na svém čtvrtečním zasedání 22. září 2022 proto odsouhlasili další peněžní pomoc ve výši 72 mil. Kč školám a kulturním příspěvkovým organizacím. 

Krajská zdravotnická zařízení pak obdrží celkovou podporu ve výši 30 milionů korun, na připravované projekty na fotovoltaiku a energetické úspory budov u 3 nemocnic kraj přispěje 2,7 mil. Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Katerina​ Demetrashvili byl položen dotaz

Myslíte, že NATO skončí?

Myslíte, že může fungovat bez USA? A kdyby skončilo, nemyslíte, že to vyvolá třetí světovou válku, protože už řada zemí včetně nás nebude mít ochranu, čehož určitě bude chtít třeba Putin využít? A máme vůbec na to, se případně ubránit bez NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Startuje další ročník šetření o používání informačních technologií

13:21 ČSÚ: Startuje další ročník šetření o používání informačních technologií

Ve druhém dubnovém týdnu začíná každoroční zjišťování Českého statistického úřadu o používání inform…