Jihomoravský kraj opět podpoří včelaře

24.03.2023 20:14 | Tisková zpráva

Na výsadbu medonosných rostlin, boj proti varroáze nebo například na výchovu včelařského „dorostu“ – kraj také v letošním roce dotačně pomůže včelařům na jihu Moravy. Rozdělení dotačního programu „Podpora včelařství v Jihomoravském kraji pro rok 2023“ mezi vybrané žadatele schválila ve středu 22. března 2023 krajská rada a doporučila totéž zastupitelům.

Jihomoravský kraj opět podpoří včelaře
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

„Na podporu včelařů v Jihomoravském kraji jsme v rámci dotačního programu vyčlenili 1,45 milionu korun, celkem tak podpoříme 34 základních organizací Českého svazu včelařů nebo včelařských spolků,“ říká náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Jan Zámečník.

Mezi podporovaná zemědělská odvětví v kraji tak tradičně patří také včelařství, které kromě produkce medu má vzhledem k opylování velký význam například pro ovocnářství. „Naším cílem je pomoct prostřednictvím organizací svazu včelařů a včelařských spolků sdružujících na 5 tisíc zájmových včelařů vytvořit odborně-materiálního zázemí pro chov silných a zdravých včelstev na jihu Moravy. Hospodářská a ekologická funkce včel je ve společnosti i v krajině nezastupitelná. Opylovací schopnost má mnohem větší význam než medonosná činnost, což ani není možné ekonomicky vyjádřit,“ dodává Zámečník.

Podrobnosti o dotačním programu a jeho titulech naleznete ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec: Nosálové jsou zpátky

19:02 Zoo Liberec: Nosálové jsou zpátky

Nosálové se opět vrátili do Zoo Liberec. Nejedná se ale o nosály červené, které zahrada chovala v le…