Jihomoravský kraj plánuje prostavět 3 miliardy korun

15.02.2023 18:46 | Tisková zpráva

Největší investiční záměry na letošní rok, mimo silnice a dopravní stavby, odprezentoval Jihomoravský kraj na setkání s dodavateli. Pátý ročník semináře se konal 15. února 2023 v brněnském VIDA! science centru pod patronací radního Vladimíra Šmerdy a za účasti zaměstnanců Odboru investic Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Jihomoravský kraj plánuje prostavět 3 miliardy korun
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Dodavatelé stavebních a projekčních prací a souvisejících služeb (správce stavby, technický dozor, bezpečnost práce) získali bližší informace o desítkách připravovaných krajských projektů.

Naším cílem je přispět k přeměně našeho kraje v místo, kde budou žít lidé spokojený a kvalitní život. Představili jsme potenciálním dodavatelům projekty z různých oblastí, ať už je to oblast sociální, školství, zdravotnictví nebo týkající se cykloturistiky. Věříme, že jsme schopni oslovit široké spektrum potenciálních zhotovitelů, připravované projekty jsou v hodnotě 3 miliard korun včetně DPH,“ okomentoval setkání radní pro investice Vladimír Šmerda a dodal: „Představili jsme účastníkům také metodu Design and Build, kdy vysoutěžený dodavatel naprojektuje stavbu a poté ji realizuje. Dále metodu BIM. Tento přístup, kdy se využívá společné datové prostředí, významně zlepšuje komunikaci a spolupráci. Velice se nám osvědčil při výstavbě Dětské léčebny v Ostrově u Macochy a využijeme ho i při stavbě Domova se zvláštním režimem v Rohatci, heliportu letecké záchranné služby nebo Sanatoria Pálava.“

Dalšími velkými investičními akcemi jsou pro tento rok: obnova S-centra v Hodoníně, výstavba technického zázemí a parkovacích stání ZZS JMK Brno-Bohunice, Centrum přirozeného porodu v Nemocnici Vyškov, cyklostezky Blansko – Nový hrad či Rebešovice – Bobrava nebo transbordér přes řeku Moravu.

Jihomoravský kraj na setkání představil také nedávno dokončené významné investiční akce, a to v součtu za více než 780 milionů korun. Řadí se mezi ně například Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy, Domov pro seniory Hustopeče, rekonstrukce ZŠ Hapalova nebo Areál sportovních nadějí při Sportovním gymnáziu L. Daňka.

Zde najdete prezentace s podrobnými informacemi k dokončeným i chystaným investičním akcím.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

spory v armádě

co si o nich myslíte, konkrétně o Černochové a Řehkovi? jak vnímáte paní minstryni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie

10:11 Královéhradecký kraj: Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie

Neziskové organizace a sociální podniky v Královéhradeckém kraji mají možnost přihlásit své projekty…