Jihomoravský kraj seznámil starosty s novinkami v dotacích pro obce

20.01.2019 8:31

Seminář „Dotační příležitosti pro Vaši obec“ se uskutečnil v pátek 18. ledna 2019 na brněnském výstavišti v pavilonu P. Akci spolupořádal Jihomoravský kraj ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj a Veletrhy Brno s veletrhy GO a Regiontour. Seminář se konal pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka.

Jihomoravský kraj seznámil starosty s novinkami v dotacích pro obce
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj

Cílem semináře „Dotační příležitosti pro Vaši obec“, kterého se zúčastnilo cca 200 zástupců měst a obcí z Jihomoravského kraje jako potenciálních oprávněných žadatelů, bylo představit vyhlášené dotační programy pro rok 2019 v gesci Ministerstva pro místní rozvoj nebo Jihomoravského kraje a informovat o přípravě České republiky na programové období EU 2021+.

„Pro usnadnění orientace obcí v dotačních programech kraje a získání základních informací je na webových stránkách kraje k dispozici elektronická brožura Dotační programy Jihomoravského kraje v roce 2019. Poskytnuté informace mají zástupcům obcí pomoci získat celkový přehled, možnost orientovat se ve vyhlášených dotačních programech na národní a krajské úrovni a usnadnit tak získání potřebných prostředků z těchto programů pro vlastní rozvoj území a zlepšení života jeho obyvatel,“ sdělil Petr Hýbler, radní JMK pro oblast regionálního rozvoje, venkova a zemědělství.

„Oceňujeme tuto iniciativu Jihomoravského kraje, protože pro naše ministerstvo je vždy užitečné osobně se setkat s představiteli měst a obcí, kteří jsou pro nás důležitými partnery při vytváření strategií i samotných dotačních titulů. Věřím, že to bylo přínosné setkání i pro starosty a uvítáme i záměr tuto akci pravidelně opakovat,“ řekl náměstek pro řízení sekce evropských a národních programů Ministerstva pro místní rozvoj ČR Zdeněk Semorád.

Na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj (www.mmr.cz/cs/Narodni-dotace ) lze najít nejen veškeré informace o vyhlášených národních programech, ale také informace pro žadatele o tom, jak správně podat žádost o dotaci. Tematicky jsou programy zaměřené např. na podporu obnovy místních komunikací, sportovní infrastruktury, staveb a zařízení dopravní infrastruktury, drobných sakrálních staveb a hřbitovů nebo na rekonstrukci a přestavbu veřejných budov. Nechybí ani programy na podporu budování a obnovy míst aktivního a pasivního odpočinku, dostupnosti služeb, venkovské pospolitosti a spolupráce na rozvoji obcí, cestovního ruchu, bydlení, regeneraci brownfields či program na podporu vítězů soutěže Vesnice roku.

Stejně tomu tak je na webových stránkách Jihomoravského kraje (www.kr-jihomoravsky.cz / Granty a dotace), kde je k dispozici přehled jednotlivých krajských dotačních programů pro rok 2019 včetně stručného návodu, jak o ně žádat. Elektronická brožura je na adrese: https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=39398&TypeID=12 .

Programy kraje jsou zaměřené například na podporu vodohospodářských staveb, cyklostezek a cykloturistiky, dobrovolných hasičů, rozvoje venkova, včelařství, vinařství, oblasti vzdělávání, sportu, zemědělství, cestovního ruchu, sociální a rodinné politiky, kultury a památkové péče, zdraví, územního plánování, boje proti suchu a zadržení vody v krajině atd.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Vozovna Střešovice slaví 110 let, jako jediná si zachovala svou původní tvář

19:38 DPP: Vozovna Střešovice slaví 110 let, jako jediná si zachovala svou původní tvář

Vozovna Střešovice za 110 let svého fungování od 24. října 1909 poskytla střechu nad hlavou tisícům …