Jihomoravský kraj vybral autobusové dopravce pro Znojemsko

2. 7. 2017 18:03

Radní Jihomoravského kraje schválili podpis smlouvy se společností ČSAD Hodonín na poslední z celkem deseti částí veřejné zakázky na zajištění autobusové linkové dopravy v oblasti IDS JMK Znojemsko. Vybraní dopravci budou jezdit s autobusy na Znojemsku po dobu deseti let za cenu, která by neměla v součtu přesáhnout 2,74 miliardy korun. Oproti odhadům se tak Jihomoravskému kraji podařilo v tendru uspořit přes půl miliardy korun.

Jihomoravský kraj vybral autobusové dopravce pro Znojemsko
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

„Jsem rád, že se nám podařilo toto náročné výběrové řízení dotáhnout do zdárného konce, a to za značné úspory finančních prostředků. Uspořené peníze budeme moct v budoucnu investovat například do oprav silnic II. a III. tříd,“ komentoval náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Autobusy nových dopravců by měly za deset let najezdit na linkách na Znojemsku přibližně 82 milionů kilometrů. „Skutečná cena zakázky je tak závislá na ceně za jeden ujetý kilometr, která se pohybuje mezi 21 a 30 korunami. Výsledná částka počítá i s možným nárůstem dopravních výkonů. Pokud k nim nedojde, ušetří kraj ještě více,“ vysvětlil Hanák.

Nové smlouvy obsahují stejně jako v oblasti Jihovýchod již i mzdovou doložku, která umožní v budoucnu řešit situace, jako bylo letošní nařízení vlády o navýšení mezd řidičů.

„Kraj navíc opakovaně upozornil uchazeče na nutnost zohlednit při stanovení nabídkové ceny i změnu v odměňování řidičů autobusů související s nařízením vlády. Vysoutěžené ceny se však oproti jiným oblastem kraje výrazně neliší,“ sdělil Hanák. Kraj při výběru dopravců zohlednil kromě ceny i kvalitu poskytovaných služeb. Ty budou kromě ČSAD Hodonín na Znojemsku zajišťovat společnosti PSOTA, BDS-BUS, Autobusová doprava Pobořany nebo ADOSA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železniční dopravní cesty letos do rekonstrukcí a modernizací železničních přejezdů investuje přes 1,1 miliardy korun

20:29 Správa železniční dopravní cesty letos do rekonstrukcí a modernizací železničních přejezdů investuje přes 1,1 miliardy korun

Neustálé zvyšování bezpečnosti drážního provozu a stále lepší zabezpečení železničních přejezdů je j…