Jihomoravští celníci zlikvidují 20 tun tabáku

03.10.2017 17:43

?Téměř 20 tun tabáku s pochybným původem zlikvidují zítra jihomoravští celníci. Po rozdrcení a smíchání s dalším odpadem tabák poslouží jako topná směs.

Jihomoravští celníci zlikvidují 20 tun tabáku
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

V lednu 2015 nejmenovaná společnost dovezla z Vietnamu tabák k vykuřování skleníků. Nejenže deklarovaná hodnota zboží byla velmi nízká, ale pochybný se jevil i původ. Navíc dovozce deklaroval tento tabák jako zboží, které nepodléhá spotřební dani.

Na základě kontroly zboží a dokladů celníci pojali důvodnou pochybnost o pravdivosti deklarovaných údajů. Následné verifikace jen potvrdily jejich oprávněnost. Celníci odebrali vzorky zboží, stanovili nové sazební zařazení, ověřili původ, navýšili celní hodnotu a následně vyměřili vyšší clo a spotřební daň. Dovozce nebyl schopen doložit jakékoliv doklady svědčící v jeho prospěch.

Zboží bylo zpočátku zajištěno a později celní úřad rozhodl o jeho propadnutí. Dovozce se proti rozhodnutí neodvolal. Vzhledem k tomu, že verifikace prokázala, že se jedná o tabák ke kouření, měl být při vstupu na území České republiky označen kontrolní páskou. A poněvadž tomu tak nebylo, pohlíží se na něj jako na neznačený (tedy i nezdaněný) a jako takový musí být v souladu se zákonem zlikvidován.

V konečném důsledku celní úřad vyměřil a vybral clo ve výši 257.773 korun namísto původních 60.067 korun. Spotřební daň byla místo v nulové výši vyměřena ve výši 36.057.180 korun a navíc byla subjektu uložena pokuta 300.000 korun za opožděné tvrzení daně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krkonoše čelí milionům návštěvníků, Nadace ČEZ přispěla na vybavení strážní a informační služby

7:33 Krkonoše čelí milionům návštěvníků, Nadace ČEZ přispěla na vybavení strážní a informační služby

Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě v…