Jízdenky na MHD v SEJFu od října také v Českých Budějovicích

01.10.2014 10:27

Cestující v Českých Budějovicích budou moci od 1. října 2014 zaplatit za jednotlivé jízdenky na MHD v aplikaci SEJF.

Jízdenky na MHD v SEJFu od října také v Českých Budějovicích
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

V tomto systému jsou prodávány následující jízdenky:

• Jízdenka na 20 minut - 13 Kč
• Jízdenka na 20 minut zlevněná - 6 Kč
• Jízdenka na 60 minut - 16 Kč
• Jízdenka na 60 minut zlevněná - 7 Kč
• Jízdenka na 24 hodin - 50 Kč
• Jízdenka na 24 hodin zlevněná - 20 Kč
• Jízdenka na 7 dní (168 hodin) - 190 Kč

Aplikace SEJF je mobilní peněženkou umožňující pohodlný nákup jízdného pomocí chytrého telefonu, a to jak tuzemským cestujícím tak i turistům, kteří si doposud nemohli kupovat SMS jízdenky. Uživatel si do SEJFu převede či vloží peníze a může si jednoduše objednávat jízdenky.

SEJF nabízí pohodlné ovládání, které ocení uživatelé chytrých telefonů, kteří jsou na denní bázi zvyklí používat různé aplikace a kterým v případě nákupu jízdenky přes sejf stačí tři kliknutí v mobilu namísto vypisování kódů do SMS. SEJF je alternativa k již zavedeným možnostem nákupu jízdného včetně SMS jízdenky, mj. využívá stejného systému ověření jízdenky při kontrole.  Aplikace funguje na všech chytrých telefonech s operačním systémem Android a iOS.

"Hlavním přínosem služby je nabídka kompletního sortimentu jízdenek za běžnou cenu. Navíc se cestující nemusí starat, zda má u sebe drobné a hledat automat," shrnuje výhody aplikace místopředseda představenstva DPMČB Slavoj Dolejš. Systém splňuje nejpřísnější bezpečnostní kritéria a je patentován pro český trh. Pohyb elektronických peněz v sejfu podléhá dozoru ČNB.

Tradice městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích sahá až do roku 1909, kdy ve městě začaly jezdit první dopravní prostředky pro hromadnou přepravu cestujících. Současný poskytovatel služeb městské hromadné dopravy, Dopravní podnik města České Budějovice, a.s., zajišťuje přepravu cestujících na celém území města a v 18 příměstských obcích v jeho blízkém okolí. Společnost vznikla 1. září 1997 z tehdejšího Dopravního podniku města Českých Budějovic, s.p. Jediným akcionářem je Statutární město České Budějovice. Ucelený systém městské hromadné dopravy je v současnosti tvořen autobusovou a trolejbusovou trakcí. Dopravní podnik města České Budějovice disponuje moderním vozovým parkem, který čítá na 83 autobusů a 57 trolejbusů. Tato vozidla zajišťují provoz na 14 autobusových a 8 trolejbusových linkách. Ročně najedou více než 5,6 mil. kilometrů a přepraví 39 mil. cestujících. Provoz společnosti zajišťuje 395 zaměstnanců. Základní kapitál společnosti je 485,5 mil. Kč, celkové roční výnosy včetně úhrady prokazatelné ztráty činí 410,7 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony

22:54 Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 24. září 2021 tyto tři zákony: