KNTB: První pacient přišel do krajské nemocnice před 90 lety

21.11.2017 21:19 | Zprávy

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně slaví 90 let od svého založení Tomášem Baťou. První ošetřený pacient Baťovy nemocnice je doložen z 21. listopadu 1927. První hospitalizovaní pacienti byli přijati do nemocnice v lednu roku 1928, kdy byl otevřen chirurgický pavilon. Ředitelem a zároveň primářem chirurgie se tehdy stal MUDr. Bohuslav Albert, vynikající lékař a organizátor.

KNTB: První pacient přišel do krajské nemocnice před 90 lety
Foto: zlin.cz
Popisek: Krajská nemocnice Tomáše Bati Zlín

Rok 1928 byl vůbec plodný, v jeho průběhu nemocnice otevřela postupně pět pavilonů – dva chirurgické, dva interní a jeden pro gynekologické obory. Nutno ještě podotknout, že nemocnice byla zpočátku vedena jako dílna firmy Baťa s číslem 4200 ana tehdejší dobu měla vysokou medicínskou úroveň.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Ovlivnění účinnosti léků

11:14 VZP: Ovlivnění účinnosti léků

Co všechno může ovlivnit účinnost léků a na co bych si měl dávat pozor?