KRNAP: Ježci se opět vrátili do volné přírody

13. 5. 2015 16:40

Ježci, kteří přezimovali ve vrchlabské Záchranné stanici pro hendikepovaná zvířata Správy KRNAP, jsou již opět ve volné přírodě.

KRNAP: Ježci se opět vrátili do volné přírody
Foto: KRNAP
Popisek: KRNAP
reklama

Každoročně se pracovníci záchranné stanice musejí před zimou postarat o desítky ježků, které jim lidé přinesou. Tito ježci pocházejí zpravidla z tzv. druhých srpnových vrhů, a tak pro svoji nízkou váhu měli minimální šanci přežít zimu ve volné přírodě. Letos jsme se postarali o 70 ježků.

Část z nich ještě před zimou získala dostatečnou hmotnost pro bezpečné přežití v přírodě, a tak mohli být zpět do přírody vypuštěni ještě před zimou. Většina ježků přezimovala v útulku a v těchto dnech byli postupně vypouštěni na různých místech Krkonoš. O několik ježků se také starali školáci v rámci speciálního projektu pro školy s názvem Bodlinka u nás.

Přibližně desítka ježků tak přes zimu získá náhradní domov ve školách. Principem projektu je nechat zúčastněné školy a potažmo jejich žáky pečovat o jednoho ježka, který u nich přečká zimu. Děti mají jedinečnou možnost starat se ježka, který by za normálních podmínek zimu nepřežil, a získat tak odpovědný přístup k živému tvorovi.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

22:31 dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

Mouka obvykle patří mezi stálé zásoby každé domácnosti. Spotřebitelská organizace dTest se zaměřila …