KRNAP: Ježci se opět vrátili do volné přírody

13.05.2015 16:40

Ježci, kteří přezimovali ve vrchlabské Záchranné stanici pro hendikepovaná zvířata Správy KRNAP, jsou již opět ve volné přírodě.

KRNAP: Ježci se opět vrátili do volné přírody
Foto: KRNAP
Popisek: KRNAP

Každoročně se pracovníci záchranné stanice musejí před zimou postarat o desítky ježků, které jim lidé přinesou. Tito ježci pocházejí zpravidla z tzv. druhých srpnových vrhů, a tak pro svoji nízkou váhu měli minimální šanci přežít zimu ve volné přírodě. Letos jsme se postarali o 70 ježků.

Část z nich ještě před zimou získala dostatečnou hmotnost pro bezpečné přežití v přírodě, a tak mohli být zpět do přírody vypuštěni ještě před zimou. Většina ježků přezimovala v útulku a v těchto dnech byli postupně vypouštěni na různých místech Krkonoš. O několik ježků se také starali školáci v rámci speciálního projektu pro školy s názvem Bodlinka u nás.

Přibližně desítka ježků tak přes zimu získá náhradní domov ve školách. Principem projektu je nechat zúčastněné školy a potažmo jejich žáky pečovat o jednoho ježka, který u nich přečká zimu. Děti mají jedinečnou možnost starat se ježka, který by za normálních podmínek zimu nepřežil, a získat tak odpovědný přístup k živému tvorovi.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády z technických důvodů zkrátí sobotní den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci, otevřen bude i Hrzánský palác

22:16 Úřad vlády z technických důvodů zkrátí sobotní den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci, otevřen bude i Hrzánský palác

V sobotu 27. a neděli 28. října 2018 budou pro veřejnost mimořádně zpřístupněny Hrzánský a Lichtenšt…