Pyrotechnika ovšem - sice krátkodobě, přesto ale významně - také zvyšuje koncentraci těžkých kovů v ovzduší. Na druhé straně je fakt, že se různé petardy a "ohňostroje" staly jakousi součástí oslav přelomu roku. V létě 2017 ovšem vstoupila v platnost novela zákona o ochraně přírody a krajiny, která provádění ohňostrojů a používání zábavní pyrotechniky na území národních parků zakazuje.
Toto téma řešila na svém podzimním jednání také Rada Krkonošského národního parku, která doporučila Správě KRNAP realizaci informační kampaně, která v těchto dnech startuje a má za cíl dát lidem na vědomí, že pyrotechnika a ohňostroje do národního parku nepatří. Její součástí jsou tematické plakáty, které v současné době distribuujeme na obecní a městské úřady v Krkonoších a mezi zájemce z řad boudařů a následně se objeví na výlepových plochách a obecních vývěskách. Připraveny jsou také bannery, které na řadě internetových stránek budou posilovat myšlenku národního parku bez rušivé pyrotechniky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Tisková zpráva
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
ČEZ letos zprovoznil už 74 nových stanic, v síti jich je momentálně celkem 916. Výstavbu táhnou ultr…
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života