KRNAP: Slavíme Den Země

21. 4. 2017 19:45

Správa Krkonošského národního parku slaví Den Země. V těchto dvou dnech připravili lektoři ekologické výchovy ve vrchlabském zámeckém parku pro děti v rámci oslav Dne Země zajímavý program zaměřený na naši květenu.

KRNAP: Slavíme Den Země
Foto: KRNAP
Popisek: KRNAP

Celkem očekáváme více než 350 návštěvníků.

Žáci ze sedmi přihlášených škol se s našimi lektory podívají do Záchranné stanice pro handicapované živočichy, seznámí se s naším bylinkovým programem, projdou si geologickou stezku a poznají květiny jarního aspektu. Zvídavé děti odejdou napěchovány nejen znalostmi, ale i zážitky ze soutěží.

Kromě dnešního a zítřejšího programu ve Vrchlabí jsme měli v plánu sobotní Úklid Krkonoš. Počasí však zhatilo naše plány. Pod vrstvou sněhu odpadky nebudou vidět, proto byla akce přesunuta na 20. května.

Den Země se slavil poprvé v roce 1970 z iniciativy amerických politiků a studentů. Akce si klade za cíl otevřít veřejnou diskusi ohledně zlepšení stavu životního prostředí, zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. V roce 1990 se z oslav dne Země stala největší organizovaná demonstrace v historii. Oslav se zúčastnilo 200 milionů lidí ze 140 států světa. 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. V České republice se akce ke Dni Země pořádají od roku 1991.

Další informace o aktuálním dění v Krkonošském národním parku a jeho okolí najdete na facebookovém profilu www.facebook.com/spravakrnap

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AMSP: Falešní průvodci a „bezplatné” služby kazí pověst profesionálům i republice

15:39 AMSP: Falešní průvodci a „bezplatné” služby kazí pověst profesionálům i republice

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se ohrazuje proti poskytování průvodc…