KRNAP: Vracíme ovocné stromy zpět do krajiny

23.11.2020 21:20 | Zprávy

Starých ovocných stromů v krajině ubývá, a proto v průběhu letošního podzimu Správa Krkonošského národního parku úspěšně pokračovala v podpoře výsadeb ovocných stromů do naší krajiny.

KRNAP: Vracíme ovocné stromy zpět do krajiny
Foto: KRNAP
Popisek: KRNAP

V ochranném pásmu národního parku došlo k obnově extenzivního sadu ve Vítkovicích a k doplnění alejí v okolí města Vrchlabí. Vysadili jsme 50 perspektivních mladých stromků zejména jabloní, ale též hrušní, slivoní či třešní.

Nové stromky budou mít vedle produkce chutných plodů i funkci záložní populace genofondu starých ovocných odrůd, které využívali naši předci už za první republiky. Extenzivní ovocné sady a aleje v naší krajině mají významnou roli pro druhy živočichů a rostlin vyhledávající biotopy lesostepního charakteru, dotvářejí krajinný ráz a neméně důležitá je i jejich kulturní hodnota a rekreační využití.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Otec poslal omylem výživné dvakrát, úřad kvůli tomu sebral matce dávky

22:10 Ombudsman: Otec poslal omylem výživné dvakrát, úřad kvůli tomu sebral matce dávky

Žena přišla o dávky kvůli cizímu omylu. Otec její dcery poslal nedopatřením výživné dvakrát v jednom…