Kancelář prezidenta republiky: Reakce na podezření o působení soukromé agentury

05.02.2023 19:07 | Tisková zpráva

KPR reaguje na podezření, pronesená budoucím prezidentem Petrem Pavlem, o údajném neomezeném působení soukromé bezpečnostní agentury, možná placené z veřejných peněz, na Pražském hradě.

Kancelář prezidenta republiky: Reakce na podezření o působení soukromé agentury
Foto: generalcompact.cz
Popisek: Kancelář prezidenta ČR

Na Pražském hradě nepůsobí žádná soukromá bezpečnostní agentura, která by do jeho prostor měla neomezený přístup, či dokonce přístup k technickým prostředkům, se kterými se na Hradě pracuje, nebo ke všem prostorám.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30228 lidí

Obranně technické prohlídky proti nelegálním odposlechům jsou standardním technickým prostředkem k zajištění bezpečnosti. KPR však v této věci nikdy nenajímala a z veřejných peněz neplatila soukromou bezpečnostní agenturu. Také do prostor užívaných prezidentem republiky a dalších prostor na Pražském hradě a zámku Lány, kam nemají přístup běžné návštěvy, včetně režimových místností pro nakládání s utajovanými informacemi, nemá a nikdy neměla přístup žádná soukromá bezpečnostní agentura.

KPR se při provádění obranně technických prohlídek spoléhá na technické kapacity ÚOP Policie ČR. V minulosti také KPR na žádost prezidenta republiky poptávala prohlídky proti odposlechům u Bezpečnostní informační služby. Tato praxe byla přerušena v okamžiku, kdy prezident republiky obdržel informaci o tom, že v době, kdy na jeho žádost BIS provádí obranně technické prohlídky proti odposlechům na Pražském hradě, zároveň sama Pražský hrad odposlouchává. Aniž by o tom hlavu státu informovala, v souladu se zákonem i základními pravidly slušnosti.

Při vstupech do vnitřních prostor KPR provádí prohlídku osob ÚOP Policie ČR. Všechny osoby vstupující do prostor KPR se tedy podrobují kontrole, žádná soukromá bezpečnostní agentura nemá do prostor Pražského hradu neomezený přístup.

Pokud byl budoucí prezident Petr Pavel někým z neznalosti, alibismu nebo zlé vůle informován jinak, obdržel informace nesprávné.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Vejdou se do limitu? V obcích u D35 bude ŘSD měřit hluk z dálnice

7:14 Pardubický kraj: Vejdou se do limitu? V obcích u D35 bude ŘSD měřit hluk z dálnice

V prosinci loňského roku se mohli řidiči poprvé svézt po nové dálnici D35 v téměř 15kilometrovém úse…