Kanceláře CPI City Center Olomouc dokončeny, připravuje se otevření hotelu

24.08.2013 9:00

Zatímco práce na dokončení olomouckého čtyřhvězdičkového hotelu Clarion finišují, kancelářská a obchodní část multifunkčního kom­plexu CPI City Center Olomouc investorské skupiny CPI je již otevřena. Slavnostním prestřižením pásky ji počátkem května do svého provozu uvedli zástupci Raiffeisenbank, která sem přesunula své olomoucké sídlo a stala se tak zároveň největším nájemcem administrativních prostor. Hotel otevře pro veřejnost 1. září 2013.

Kanceláře CPI City Center Olomouc dokončeny, připravuje se otevření hotelu
Foto: CPI
Popisek: CPI Byty
reklama

Výstavba administrativního a hotelového komplexu v Olomouci mezi ulicemi Kosmonautů, Masarykova a Jeremenkova začala v roce 2011. Původní objekt prošel demolicí a zůstal pouze skelet hotelové věže. Nový komplex CPI City Center následně zaplnil volné prostranství a nové kancelářské budovy a kongresové centrum propojil s rekonstruovaným hotelem Clarion. Generálním dodavatelem stavby byla společnost PSJ, a.s., stavební náklady dosáhly 520 milionů korun.

Téměř 5 000 m2 obsadila Raiffeisenbank s celkem 380 pracovníky, která sem kromě kanceláří umístila také kartotéku a školicí centrum včetně tréninkové pobočky. CPI Group dodávala bance prostory na klíč, včetně vybavení interiérů.

„CPI City Center má stejné technické parametry jako nové kancelářské budovy třídy A v Praze,“ zdůrazňuje Ondřej Vala, manažer projektu z CPI Group.

„Museli jsme se však vypořádat s řadou technických požadavků banky, jako je zabezpečení budovy v souladu s jejími regulemi nebo posílení kapacit řady technologií jako např. speciální rozvody chladicích médií v oblasti serveroven nebo instalace 100 % redundantních záložních zdrojů energií a veškerých systémů pro běžný provoz,“ upřesňuje. Zajímavostí je automatický systém tzv. aerosolového hašení v archivech (pomocí prachu), kterým banka ochrání nejen archiválie, ale hlavně lidské zdraví v případě zásahu.

Špičkové technologie a vysoká úspora provozu

CPI Group šla do mnoha náročných technologických řešení, která se projevují na komfortu, ale především provozních nákladech. Systém chlazení, vytápění, zvlhčování, ventilace a dalších technologií je integrován do inteligentního systému řízení budovy MAR. K chlazení je v budově využita technologie indukčních chladicích trámů: „Je to komfortní a šetrný způsob chlazení, zaručující velmi nízké provozní náklady a vyšší flexibilitu při změně dispozic. Tato technologie také přispěla k získání energetického štítku kategorie A, tzn. mimořádně úsporná,“ uvádí Ondřej Vala a dodává, že úspory nákladů na elektrickou energii a servisní činnost tak dosáhnou hodnoty kolem 15–20 procent oproti standardním fancoilům. „Úsporná je rovněž dvouplášťová fasáda z cembonitových desek v kombinaci s alukobondovými pásy. Budova má daleko lepší tepelně-technické parametry a současně zajímavý moderní design,“ doplňuje manažer. Budova je v souladu s požadavky na následné snižování spotřeby osazena také měřiči energií na všech uzlech. „Máme možnost všechny systémy pečlivě sledovat a regulovat. Věříme, že vysoká kvalita bude přidanou hodnotou i pro nájemce zbývajících prostor, a přestože si vyžádala vyšší investici, vrátí se nájemníkům v podobě nízkých provozních nákladů,“ dodává Ondřej Vala.

Více funkcí, více výhod

Komplex situovaný u vlakového nádraží v širším centru města nabízí kromě špičkových kanceláří také 680 m2 obchodních ploch a čtyřhvězdičkový hotel s konferenčním centrem až pro 1 400 delegátů. K dispozici je 143 podzemních i povrchových parkovacích stání.

Clarion Congress Hotel Olomouc otevře pro veřejnost 1. září tohoto roku a nabídne kapacitu 126 pokojů, fitness centrum, lobby bar a hotelovou restaurace Benada. Ta nabídne možnost stravování (i polední menu), a stejně jako fitness, konferenční prostory a pokoje bude k dispozici rovněž nájemníkům kancelářské části.

„Je to model, který se nám osvědčil už v Ústí nad Labem nebo v Českých Budějovicích a nájemci ho kvitují s velkým nadšením. Vlastní parkování v centru města a bohaté zázemí služeb je nespornou konkurenční výhodou multifunkčních komplexů,“ uzavírá Ondřej Vala. Provozovatelem hotelu bude tradičně partner CPI Group, společnost CPI Hotels.

Více informací o projektu najdete na www.cpicitycenter.cz/olomouc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…