Karlovarská krajská nemocnice má nové inkubátory

28.01.2018 19:52

?Miminkům z celého kraje, která se narodila předčasně, slouží od nynějška 10 nových multifunkčních inkubátorů. Jsou určeny pro jednotku intermediární péče novorozeneckého oddělení karlovarské nemocnice. Jednotka přitom tvoří součást Perinatologického centra II. typu. Do inkubátorů zdravotníci umisťují nezralé novorozence narozené od 31. týdne těhotenství.

Karlovarská krajská nemocnice má nové inkubátory
Foto: kkn.cz
Popisek: Karlovarská krajská nemocnice

Podle zástupce primáře dětského oddělení Zdeňka Vaňka jde o unikátní kombinaci inkubátoru s moderním vybavením a výhřevného lůžka, což zapadá do konceptu "něžné rozvojové péče" o nezralé děti. Inkubátory jsou méně hlučné, mají zabudovanou váhu i externí zdroj energie, děti tedy není nutné zbytečně rušit a manipulovat s nimi. Ročně zdravotníci umístí do inkubátorů v karlovarské nemocnici okolo 250 novorozenců.

Krajský radní Jan Bureš během prohlídky inkubátorů uvedl: "Krajská záchranka má také speciální sanitku s inkubátorem určenou pro převoz miminek například do centra v Praze, k transportu je připravena 24 hodin denně. Nemocnice chystá i pořízení inkubátoru určeného pro převoz vrtulníkem."

Radní také připomněl, že kraj opakovaně vyhlásí výběrové řízení na dlouhodobě plánovanou přestavbu karlovarské porodnice, protože do předchozích tendrů se přihlásil jen jeden uchazeč a v jednom případě dokonce překročil stanovenou finanční částku, se kterou kraj na přestavbu počítal. „Nyní bude kraj znovu vypisovat výběrové řízení s limitem 75 milionů korun, doufám, že se nám podaří vše dotáhnout do konce,“ dodal Jan Bureš.

Inkubátory pořídila nemocnice z dotace prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu a přišly na asi 9 milionů korun s DPH. „Karlovarská krajská nemocnice je v podávání žádostí do Integrovaného regionálního operačního programu velmi úspěšná, pořídili jsme z něj nejen inkubátory, ale i další přístroje. Tuhle možnost máme díky kraji, který akce předfinancovává,“ upřesnila předsedkyně představenstva KKN Jitka Samáková. Nově pořízené inkubátory splňují maximální standard pro intenzivní péči.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Odhalování drogové trestné činnosti

10:32 Vězeňská služba: Odhalování drogové trestné činnosti

Ve středu, 8. března 2023, zrealizovala Vězeňská služba ČR – Věznice Příbram v úzké spolupráci s Úze…