Karlovarská krajská nemocnice posiluje odborné aktivity

15.06.2016 15:14

V Karlovarském kraji se už brzy uskuteční hned pět odborných zdravotnických konferencí, které pořádá nebo se na nich podílí Karlovarská krajská nemocnice (KKN). Zúčastní se jich stovky lékařů a sester z celé České republiky i ze zahraničí. Nemocnice touto cestou výrazně posiluje své aktivity na odborném poli.

Karlovarská krajská nemocnice posiluje odborné aktivity
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel
„Z hlediska příjmů od zdravotních pojišťoven nepatří tato oddělení mezi lukrativní. Jsou ale nezbytně nutná pro pacienty a proto si zaslouží pozornost Karlovarského kraje,“ řekl hejtman Martin Havel. Nejvyšší vyrovnávací platbu 21,7 milionu korun obdrží Karlovarská krajská nemocnice. Provozuje totiž hned sedm nepostradatelných lůžkových oddělení: infekční, plicní, urologické, ORL, kožní, neonatologické, OARIM (anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicína). A k tomu zajišťuje příslužbugastroenterologické ambulance. 
 
Dvě jedinečná a zároveň ekonomicky nevýhodná oddělení poskytují péči v soukromé Nemocnici v Ostrově. Její vlastník - společnost Nemos Plus - získá od kraje 6,3 milionu korun na dofinancování provozu oddělení psychiatrie a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Firmě Nemos Sokolov, která spravuje sokolovskou nemocnici, přispěje Karlovarský kraj částkou 4,1 milionu korun na chod dvou ztrátových oddělení – očního a soudního lékařství a toxiologie.       

„Dostáli jsme současně slibu, že závazek veřejné služby budeme postupně snižovat,“ konstatoval hejtman. Karlovarská krajská nemocnice dostane oproti loňsku vyrovnávací platbu nižší o 15 milionů korun, ostrovská o 2,4 milionu a sokolovská o 2,2 milionu korun. Výše plateb pro letošní rok vychází z ekonomických údajů nemocnic za rok 2015. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

JCCR:  Nové ubytovací poplatky posílí zdroje obcí pro rozvoj cestovního ruchu

15:39 JCCR: Nové ubytovací poplatky posílí zdroje obcí pro rozvoj cestovního ruchu

Nové možnosti při výběru poplatků z ubytování, které přináší českým obcím novela zákona č. 565/1990 …