Karlovarský kraj: Evropská komise schválila finance pro uhelné regiony

28.09.2022 22:45 | Tisková zpráva

Evropská komise odsouhlasila dotaci pro české uhelné regiony včetně Karlovarského kraje. Jde o celkovou sumu přes 40 miliard korun. V případě Karlovarského kraje se jedná o avizovaných cca 6,2 miliardy korun v rámci Fondu spravedlivé transformace.

Karlovarský kraj: Evropská komise schválila finance pro uhelné regiony
Foto: Karlovarský kraj
Popisek: Karlovarský kraj, logo.

„Velmi vítáme, že Evropská komise schválila finance pro uhelné regiony, mezi které patří i náš Karlovarský kraj. Znamená to možnost postupné přeměny kraje, přechod na nové zdroje energie, vznik nových pracovních míst, rozvoj vzdělávání, vědy a výzkumu. Jsme připraveni peníze využít na uskutečnění strategických projektů a další záměry z území regionu,“ komentoval oznámení z Bruselu hejtman Petr Kulhánek.

Krajský radní Patrik Pizinger k tomu uvedl:  „Je to skvělá zpráva, kterou jsme dlouho očekávali, každopádně pro Karlovarský kraj se tím otevírá velká příležitost podpořit malé a střední podnikání, posílit zaměstnanost a posunout se směrem ke klimaticky neutrální ekonomice.“ Po úvodním zasedání monitorovacího výboru Operačního programu Spravedlivá transformace, které by se mělo uskutečnit 3. listopadu 2022, budou vyhlášeny první výzvy k předkládání projektů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky kondoluje syrskému lidu

14:21 Hrad: Prezident republiky kondoluje syrskému lidu

Sýrii postihlo ničivé zemětřesení