Karlovarský kraj: O titul Památka roku budou usilovat dva projekty

7. 2. 2018 22:11

?Krajské kolo soutěže Památka roku 2017, kterou pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, zná své vítěze. Odborná porota poslala do celostátního finále dva projekty z našeho regionu, a sice historické krovy měšťanských domů v Chebu a zrekonstruovaný objekt bývalé železniční zastávky v Ostrově.

Karlovarský kraj: O titul Památka roku budou usilovat dva projekty
Foto: Karlovarský kraj
Popisek: Karlovarský kraj, logo.

Cena je udělována za nejlepší projekt a realizaci obnovy budovy nebo souboru staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí. Soutěží se celkem ve dvou kategoriích, přičemž první je zaměřena na menší rekonstrukce do dvou milionů korun a druhá na velké rekonstrukce nad dva miliony korun. Vítězný objekt získá pamětní desku a jeho vlastník obdrží finanční odměnu. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 22. března.

V Karlovarském kraji odborná porota vybírala celkem ze čtyř přihlášených památek. V první kategorii zabodovaly historické krovy měšťanských domů v Chebu. Na současném území České republiky byste jen marně hledali město s tak početným a kompletním souborem historických krovů, které pocházejí ze 14. až 20. století. Krovy jsou navíc od minulého roku zpřístupněny široké veřejnosti. Prohlídkový okruh zahrnuje pět půd a těší se velkému zájmu návštěvníků.

V druhé kategorii uspěla budova železniční zastávky v Ostrově, která stála na bývalé, dnes již neexistující trati Ostrov – Jáchymov. Zrekonstruovaný objekt nyní slouží jako cyklistické odpočívadlo. Obnovena byla i kancelář, kde lze spatřit figurínu železničáře v dobové uniformě, a najdete zde i informační tabule, jenž vás seznámí s pohnutou historií stavby a zaniklé dráhy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tramvaj má na přechodu přednost. DPP a Policie ČR vzdělávají žáky díky dopravně-bezpečnostní akci „Není cesty zpět“

18:40 Tramvaj má na přechodu přednost. DPP a Policie ČR vzdělávají žáky díky dopravně-bezpečnostní akci „Není cesty zpět“

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Policií ČR uspořádá ve dnech 20. – 29. listopadu …