Karlovarský kraj má v plánu vybudovat další úsek Cyklostezky Ohře

14. 2. 2015 18:06

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila předběžný záměr týkající se výstavby další části páteřní Cyklostezky Ohře. Pokud se v budoucnu podaří získat prostředky z fondů Evropské unie, cyklistům se otevře úsek od Chebu až k hranicím s Německem.

Karlovarský kraj má v plánu vybudovat další úsek Cyklostezky Ohře
Foto: Hana Čechová
Popisek: Karlovy Vary, pohled na město z výšky

Cyklostezka Ohře patří mezi jeden z prioritních projektů Karlovarského kraje. S její výstavbou se začalo před více jak deseti lety a díky dotacím z Evropské unie se postupně podařilo vybudovat bezpečnou cyklistickou trasu z Chebu až do Karlových Varů. Za dobu své existence si získala velké množství příznivců, kteří se teď navíc mohou těšit, že se na svých kolech projedou až k samotným hranicím s Německem. V plánu je totiž projekt na výstavbu úseku mezi Chebem, hrází Skalky, a Schirndingem.

Odhadované náklady projektu činí zhruba 40 milionů korun. „Nejprve budeme muset nechat zpracovat technickou studii, která by analyzovala stávající stav a navrhla úpravy v nevyhovujících úsecích k zajištění bezpečnosti cyklistů. Součástí by mělo být i prověření majetkových vztahů a odhadnutí celkových nákladů projektu,“ upřesnil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil.

K aktivitám Karlovarského kraje se připojil i sousední okres Wunsiedel. Prostředky na výstavbu by mohly být čerpány v rámci nového Programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko. „Německá strana již zahájila přípravu projektu na svém území a má zpracovanou studii proveditelnosti od pramene ve Weissenstadtu ke státní hranici u Schirndingu,“ doplnil Navrátil.

Stavba páteřní cyklostezky nekončí ani směrem k hranicím s Ústeckým krajem. Na výstavbu úseku mezi Dalovicemi a Šemnicí bylo již vydáno stavební povolení. Kompletně dokončená cyklostezka má od západu k východu měřit 102 kilometrů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Poškození finančních zájmů EU a dotační podvod

14:57 Policie ČR: Poškození finančních zájmů EU a dotační podvod

Kriminalisté odboru daní Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a v…