Karlovarský kraj podpoří domácí hospicovou péči

11. 3. 2018 15:09

?Organizace, které poskytují paliativní péči těžce nemocným a umírajícím lidem z našeho regionu, získají od Karlovarského kraje opět dotace. Celkem si mezi sebou rozdělí 2,3 milionu korun, což je o 800 tisíc korun více než vloni. Díky nim mohou klienti strávit poslední momenty svého života doma v kruhu svých nejbližších.

Karlovarský kraj podpoří domácí hospicovou péči
Foto: Karlovarský kraj
Popisek: Karlovarský kraj, logo.

Karlovarský kraj již podruhé v řadě vyhlásil dotační titul na podporu domácí hospicové péče, která stále ještě není plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Oproti loňskému roku však navýšil nejenom celkový objem finančních prostředků určených pro tento program, ale také maximální výši dotace pro jednoho žadatele z původních 300 tisíc korun na 500 tisíc korun.

„Dotace na domácí hospicovou péči kraj opět udělil všem, kteří si o ně zažádali. Jedná se o pět organizací, z toho čtyři získaly dotaci ve výši 500 tisíc korun a jedna ve výši 300 tisíc korun,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš s tím, že přidělené prostředky musí ještě odsouhlasit krajské zastupitelstvo.

Domácí hospicová péče zahrnuje nejen lékařskou a ošetřovatelskou péči o nevyléčitelně nemocné, ale také sociální a psychologické poradenství a duchovní podporu jak nemocným, tak jejich rodinám a blízkým. Dotace využijí jednotlivé organizace na úhradu provozních i mzdových nákladů. Více informací o programu najdete ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj čekají velké investice, programové dotace pro obce se však krátit nebudou

9:51 Pardubický kraj čekají velké investice, programové dotace pro obce se však krátit nebudou

Krajské předsednictvo Sdružení místních samospráv České republiky uspořádalo v Českých Heřmanicích t…