Kia spouští nový globální systém diagnostiky vozidel určený pro servisní pracoviště

08.06.2014 15:03

Společnost Kia Motors dnes oznámila bližší podrobnosti o svém novém mobilním systému diagnostiky vozidel GDS-Mobile (Global Diagnostics System), jenž byl zaveden s cílem zvýšit úroveň zákaznických služeb poskytovaných v rámci rozšiřující se sítě poprodejních služeb této značky. V České republice budou mít systém k dispozici všechna autorizovaná servisní místa Kia na podzim letošního roku.

Kia spouští nový globální systém diagnostiky vozidel určený pro servisní pracoviště
Foto: Kia
Popisek: Kia
reklama

Nový systém GDS-Mobile je již třetí generací diagnostického systému pro vozidla Kia používaný prodejci a současně jde o celosvětově první mobilní "řešení komplexní diagnostiky" navržené a optimalizované pro použití na mobilních tabletech.

Nový systém umožní špičkově vyškoleným servisním technikům Kia rychleji a efektivněji odhalovat veškeré poruchy na vozech zákazníků. Díky bezdrátovému připojení a podpoře technologie Bluetooth® se technici budou moci pohybovat kolem vozidla bez nutnosti opakovaně se vracet k napevno umístěnému a těžkému diagnostickému počítači, případně přesouvat vozík po dílně. Systém GDS-Mobile nutně nevyžaduje připojení k vozidlu pomocí kabelu, neboť rozhraní Compact Vehicle Communication Interface podporuje připojení přes Bluetooth® i Wi-Fi Direct®.

Dnešní vozy Kia nabízejí stále častěji nejrůznější prvky té nejmodernější výbavy; nová technologie správy palubního softwaru GDS-Mobile proto umožňuje technikům rychle a snadno zkontrolovat či aktualizovat veškeré elektronické systémy používané vozidlem. Informace o vozidle i servisní informace uložené na regionálním serveru - a přenášené na mobilní zařízení - se aktualizují v reálném čase pomocí centrální databáze provozované v celosvětovém centru Kia v jihokorejském Soulu.

Systém GDS-Mobile nyní mohou využívat všechna servisní místa Kia na všech světových trzích, s výjimkou Číny, kde bude koncem roku 2014 zavedena vlastní verze.

Výhodou nového řešení je zvýšení efektivity i kvality údržby a oprav; současně však bude prodejce Kia stát podstatně méně než existující diagnostické systémy. Díky jednoduššímu rozhraní - a podpoře dotykové obrazovky - se systém také snáze používá.

Cílem automobilky je poskytovat vyšší kvalitu služeb a současně vylepšit servisní prostředí pro vozy Kia. Systém GDS-Mobile je skvělým výsledkem a jedná se o celosvětově první mobilní 'řešení komplexní diagnostiky', které umožňuje inovovat postupy pro diagnostiku vozidel. V nejjednodušším pohledu zvyšuje mobilitu a pohodlí během opravy vozidla, kdy technik opravuje za pomoci praktického diagnostického nástroje v podobě tabletu; současně umožňuje vyšší přesnost oprav, neboť využívá servisní informace aktualizované v reálném čase. Systém GDS-Mobile v porovnání s předchůdcem urychluje diagnostiku na více než dvojnásobek, čímž výrazně přispívá k celkovému zvýšení kvality služeb Kia.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Čeští vědci popsali nový rod žáby z Konga

12:49 Národní muzeum: Čeští vědci popsali nový rod žáby z Konga

Tým Václava Gvoždíka objevil a popsal nový rod rákosničkovité žáby žijící v pralesích středního Kong…