Klaudiánova nemocnice: Centrotherm opět podpořil dětské oddělení

25.01.2020 13:00

Dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice má díky firmě Centrotherm novou postel pro své malé pacienty. Tato firma dětské oddělení podporuje pravidelně od roku 2017.

Klaudiánova nemocnice: Centrotherm opět podpořil dětské oddělení
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
reklama

„Naše podpora začala sponzoringem monitorů dechu pro novorozence, jejichž obměnu v nemocnicích organizuje nadace Křižovatka. Pak jsme se dozvěděli, že je také potřeba doplňovat vybavení a že je problém s obměnou lůžek na dětském oddělení. Monitory dechu se obměňují jednou za dva roky, takže jeden rok sponzorujeme monitory, druhý rok postele,“ řekl Miroslav Olšák, předseda představenstva firmy Centrotherm, která je také dodavatelem tepla a teplé vody pro nemocnici.

„Naše nová postel je více mobilní a rozhodně vydrží větší zátěž. Pro sestřičky je výhodou lepší a snadnější údržba, a především jejich pohyblivost. Jsme skutečně rádi za takovou postel. Firmě Centrotherm velmi děkujeme,“ řekla Jaroslava Chrtková, primářka dětského oddělení. Dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice má celkem 30 lůžek, z toho je třeba ještě vyměnit cca polovina postelí. Nová postel vyšla přibližně na 40 tisíc korun.

Firma Centrohterm, výrobce tepla a teplé vody, je ve stoprocentním vlastnictví města Mladá Boleslav. Svoji podporu dnes zaměřuje především na děti a na handicapované. „Jsme firma, která je komunální. Nemocnice je naším velkým odběratelem a tímto způsobem můžeme vracet část peněz zpět. To je naše filosofie,“ dodal Olšák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

22:39 ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

Česká obchodní inspekce kontrolovala vestavné plynové varné desky. V českých domácnostech, kde jsou …