Klaudiánova nemocnice má nového šéfa na ARO a ombudsmanku

12.08.2018 13:01

Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) Klaudiánovy nemocnice má od pondělí 6. srpna novou vrchní sestru. Tuto pozici zastává Mgr. Petr Šťastný. Ten nahradil po více než dvaceti letech vrchní sestru Janu Truksovou, která se stala první mladoboleslavskou nemocniční ombudsmankou.

Klaudiánova nemocnice má nového šéfa na ARO a ombudsmanku
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi

Petr Šťastný vystudoval obor všeobecná sestra v Praze, následně se vzdělával v oboru anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče. Je diplomovaným zdravotnickým záchranářem, titul Bc. získal v oboru Urgentní zdravotní péče a Mgr. v oboru Veřejné zdraví a management. Působil v berounské, kladenské a neratovické nemocnici a v nemocnici ve Slaném. Poslední tři roky získával zkušenosti v Saudské Arábii. „Jsem rád za tuto příležitost a je to pro mne velká výzva,“ dodal Šťastný.

Klaudiánova nemocnice má také nově takzvaného nemocničního ombudsmana. Ten poskytuje pomoc pacientům, jejich příbuzným a blízkým při řešení situací vzniklých v souvislosti s léčbou a pobytem v nemocnici. Ve své činnosti je nemocniční ombudsman nezávislý, je však v bezprostředním kontaktu se zástupci oddělení a vedení nemocnice. Prošetřuje stížnosti a podněty týkající se kvality poskytované péče, provozně – organizačních problémů a neetického chování zaměstnanců. Ombudsman je jmenován ředitelem nemocnice a jeho povinností je zachovávat mlčenlivost.

Lidé mohou mladoboleslavskou ombudsmanku kontaktovat emailem ZDE nebo na telefonu 326 742 029, kde si mohou osobně sjednat schůzku či získat potřebné rady. Od září bude mít ombudsmanka úřední hodiny pro veřejnost, a to v pondělí od 10 do 12 a ve středu od 13 do 16 hodin. Ombudsmanka sídlí v budově B –v prostorách ředitelství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek se dohodla s odbory na dalším zvýšení mezd

13:17 Nemocnice Písek se dohodla s odbory na dalším zvýšení mezd

Už potřetí za sebou dostanou zaměstnanci Nemocnice Písek, a. s., od ledna přidáno o 10 procent. Vede…