Klaudiánova nemocnice má nového šéfa na ARO a ombudsmanku

12.08.2018 13:01

Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) Klaudiánovy nemocnice má od pondělí 6. srpna novou vrchní sestru. Tuto pozici zastává Mgr. Petr Šťastný. Ten nahradil po více než dvaceti letech vrchní sestru Janu Truksovou, která se stala první mladoboleslavskou nemocniční ombudsmankou.

Klaudiánova nemocnice má nového šéfa na ARO a ombudsmanku
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi

Petr Šťastný vystudoval obor všeobecná sestra v Praze, následně se vzdělával v oboru anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče. Je diplomovaným zdravotnickým záchranářem, titul Bc. získal v oboru Urgentní zdravotní péče a Mgr. v oboru Veřejné zdraví a management. Působil v berounské, kladenské a neratovické nemocnici a v nemocnici ve Slaném. Poslední tři roky získával zkušenosti v Saudské Arábii. „Jsem rád za tuto příležitost a je to pro mne velká výzva,“ dodal Šťastný.

Klaudiánova nemocnice má také nově takzvaného nemocničního ombudsmana. Ten poskytuje pomoc pacientům, jejich příbuzným a blízkým při řešení situací vzniklých v souvislosti s léčbou a pobytem v nemocnici. Ve své činnosti je nemocniční ombudsman nezávislý, je však v bezprostředním kontaktu se zástupci oddělení a vedení nemocnice. Prošetřuje stížnosti a podněty týkající se kvality poskytované péče, provozně – organizačních problémů a neetického chování zaměstnanců. Ombudsman je jmenován ředitelem nemocnice a jeho povinností je zachovávat mlčenlivost.

Lidé mohou mladoboleslavskou ombudsmanku kontaktovat emailem ZDE nebo na telefonu 326 742 029, kde si mohou osobně sjednat schůzku či získat potřebné rady. Od září bude mít ombudsmanka úřední hodiny pro veřejnost, a to v pondělí od 10 do 12 a ve středu od 13 do 16 hodin. Ombudsmanka sídlí v budově B –v prostorách ředitelství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Do výzkumu ICT zařízení a služeb šlo 23 miliard korun

22:33 Český statistický úřad: Do výzkumu ICT zařízení a služeb šlo 23 miliard korun

Význam investic do nových digitálních technologií a služeb v Česku výrazně stoupá. Za posledních pět…