Klaudiánova nemocnice vyhlásila stav hromadného postižení osob

04.03.2021 11:48

V mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici byl ve středu 3. března vyhlášen stav hromadného postižení osob. Během stavu hromadného postižení osob neodpovídají standardy péče běžné situaci.

Klaudiánova nemocnice vyhlásila stav hromadného postižení osob
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
reklama

Hlavním důvodem vyhlášení stavu hromadného postižení osob v Klaudiánově nemocnici je nedostatek zdravotnického personálu.

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21453 lidí

Ján Dudra, náměstek ředitele Klaudiánovy nemocnice pro zdravotní péči, k tomu uvedl: "Hlavním důvodem vyhlášení stavu hromadného postižení osob v Klaudiánově nemocnici je nedostatek zdravotnického personálu, především zdravotních sester. Jestliže před několika dny jsme na 10 pacientů měli dvě zdravotní sestry a jednu ošetřovatelku, nyní máme jednu zdravotní sestru a jednu ošetřovatelku na 15 pacientů."

Klaudiánova nemocnice výrazně omezuje neakutní péči, neznamená to však, že by v tuto chvíli zcela chyběla lůžková kapacita. Nemocnice postupně rušila odkladnou péči například na kožním, ortopedickém, nebo rehabilitačním oddělení, z nichž se stala oddělení covidová.

"V akutní péči jsme na hraně kapacit, standardní lůžka ještě máme volná. Nyní poskytujeme péči covidovým pacientům a akutní péči, což jsou neodkladné operace, zlomeniny, záněty slepého střeva, nebo traumatologie. Každý, kdo potřebuje akutně ošetřit, bude v Klaudiánově nemocnici ošetřen, každý, kdo potřebuje hospitalizaci, bude hospitalizován," dodává Ján Dudra.

Nemocnice však přistoupí k výraznému útlumu ambulantní péče, aby personál z ambulancí mohla přesunout na lůžková oddělení. Preventivního očkování proti nemoci covid-19, které probíhá v prostorách Domu kultury, se vyhlášení stavu hromadného postižení osob nedotkne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Testování nového motoru GE Catalyst začne na létající zkušebně na berlínském letišti

10:06 ČVUT: Testování nového motoru GE Catalyst začne na létající zkušebně na berlínském letišti

Prestižní časopis AVIATIONWEEK & SPACE Technology zveřejnil výstupy projektu spolupráce ČVUT v Praze…