Klub českých turistů: 130 let Turisty a 130 let od vyznačení nejstarší turistické trasy

16.06.2019 11:33

K připomenutí těchto dvou historických milníků Klubu českých turistů se uskutečnilo dne 11. 6. 2019 (den založení KČT) v dopoledních hodinách setkání pod záštitou Výboru pro územní rozvoj veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR v čele s jejím předsedou Ing. Zbyňkem Linhartem.

Klub českých turistů: 130 let Turisty a 130 let od vyznačení nejstarší turistické trasy
Foto: kct.cz
Popisek: Klub českých turistů - logo

Senátor Linhart, sám aktivní značkař, setkání zahájil. Následoval projev předsedy KČT Vratislava Chvátala, zhotovitele časopisu TURISTA Ladislava Jirásko a předsedy rady značení a manažera značení Pavla Přílepka. Oceněni byli dopisovatelé časopisu Turista: Michal Bařinka, Petr David, Jan Havelka, Rostislav Novák, Josef Sedláček, Petr Sofroňk a Jan Vítek. Členka KČT Barbora Přechová s klavírním doprovodem v podání Václava Blahunky přednesla písně A. Dvořáka, B. Smetany a L. Janáčka. Ocenění značkaři: Josef Bakule, Ivo Cír, Karel Hlaváček, Jan Jiříček, Václav Kousek, Milan Kratochvíl, Václav Nič, Ladislav Novák, Bohuslav Nunvař, Milan Pernica, Jiří Rohlík, Jiří Řezníček, Michal Sedláček, Jiří Ulmann a Pravoslav Vebr. Všichni ocenění obdrželi z rukou senátora Linharta a předsedy KČT Chvátala dřevěné směrovky s osobním věnováním. Setkání přišel také pozdravit předseda Klubu slovenských turistů Peter Dragúň a na závěr s vizí do budoucnosti vystoupil čestný předseda KČT Jan Havelka. Setkání moderovala redaktorka Českého rozhlasu Světlana Lavičková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŘSD: Začíná oprava silnice I/13 u tepelné elektrárny Prunéřov

22:24 ŘSD: Začíná oprava silnice I/13 u tepelné elektrárny Prunéřov

Až do konce října tohoto roku bude z důvodu kompletní opravy komunikace omezen průjezd na dvoukilome…