Kolínská TPCA oslavila deset let od zahájení výroby aut

11.03.2015 21:50

Již deset let vyrábí v průmyslové zóně v Ovčářech na Kolínsku malá auta pro celou Evropu automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA).

Kolínská TPCA oslavila deset let od zahájení výroby aut
Foto: red
Popisek: Automobilka TPCA
reklama

Na oslavě této významné události reprezentovali Středočeský kraj náměstkyně hejtmana pro oblast investic a veřejných zakázek Zuzana Moravčíková, radní pro oblast sociálních věcí Emílie Třísková a ředitel Krajského úřadu Středočeského kraje Robert Georgiev. Při této slavnostní příležitosti se setkali s prezidentem společnosti Kentou Koidem a výkonným viceprezidentem Javierem Varelem. „Automobilka TPCA je jednou z nejvýznamnějších firem v našem kraji. Velmi si vážíme toho, že si renomované automobilky Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën vybraly pro svoji investici právě náš kraj. Je jedním z největších zaměstnavatelů ve středních Čechách. Přeji firmě, aby se jí i nadále dařilo prosadit se na evropských i světových trzích,“ řekla náměstkyně středočeského hejtmana Zuzana Moravčíková (ČSSD).

Radní Středočeského kraje a senátorka za Kolínsko Emílie Třísková připomněla i velmi významné aktivity továrny TPCA v oblasti podpory sociálně potřebných a různých neziskových organizací. „Firma tradičně přispívá na nejrůznější sociální projekty a podporuje místní samosprávy. Přímo na oslavě dostali nová auta městští strážníci, hasiči a pracovníci sociální péče z Kolína. Město Kolín dostalo šek na více než 2 miliony korun na obnovu Kmochova ostrova. TPCA dává pěkný příklad všem velkým firmám, jak se má pomáhat regionu, ve kterém působí,“ řekla radní Emílie Třísková (ČSSD). Továrna TPCA v průmyslové zóně v Ovčárech vyrábí auta Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 od 28. února 2005. Za dobu své existence z bran automobilky vyjelo více než 2,5 milionu vozů. TPCA zaměstnává přes 3 tisíce pracovníků. Od května 2014 firma vyrábí již druhou generaci výše zmíněných modelů minivozů. Dosud podpořila přes 400 nejrůznějších projektů v regionu v celkové částce vyšší než 102 miliony korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-stredocesky.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČHMÚ: Ministr Brabec slavnostně otevřel novou budovu Českého hydrometeorologického ústavu

17:36 ČHMÚ: Ministr Brabec slavnostně otevřel novou budovu Českého hydrometeorologického ústavu

Ministr životního prostředí se zúčastnil v pražských Komořanech slavnostního otevření nového předpov…