Komora daňových poradců: Naše koncepční připomínky byly zohledněny

08.04.2020 21:31

Ve včerejších večerních hodinách Poslanecká sněmovna schválila kompenzační bonus pro OSVČ. Schválenou verzi plně podporujeme. Jsou zohledněny všechny zásadní připomínky, které Komora uplatnila a díky nimž na tento příspěvek dosáhli ti, kteří byli zasažení koronavirovou krizí a pro něž byl skutečně určen.

Komora daňových poradců: Naše koncepční připomínky byly zohledněny
Foto: Komora daňových poradců ČR
Popisek: Komora daňových poradců ČR
reklama

Viceprezident Komory daňových poradců, Petr Toman, dodává: „Považujeme za velmi důležité, že v rámci rozpravy ministryně financí reagovala na naše podněty a potvrdila, že kompenzační bonus bude osvobozen od daně. Významné je také to, že byl schválen další náš návrh, na jehož základě bude od daně osvobozeno OČR, které je poskytováno OSVČ.“  Díky návrhům Komory tak podnikatelé předem získají nezbytnou právní jistotu, že oba příspěvky nebudou podléhat dani, tj. ani sociálnímu ani zdravotnímu pojištění. Půjde o čistou částku, kterou jim stát dává k dispozici.

Daňový poradce a vedoucí Sekce správa daní a poplatků, Tomáš Hajdušek, doplňuje: „Neméně důležité je také to, že se podařilo prosadit náš další návrh, aby žádosti o poskytnutí kompenzačního bonusu bylo možné podávat také prostřednictvím emailu. Výrazně se tím zjednoduší administrace tohoto příspěvku a předejde se v tuto chvíli nechtěným frontám na poštách či na finančních úřadech.“

„Je vidět, že pokud Ministerstvo financí při přípravě právních předpisů, které mají řešit současnou krizi, spolupracuje s Komorou daňových poradců, je výsledek výrazně efektivnější. Opakovaně deklarujeme, že jsme takto připraveni spolupracovat nejen s Ministerstvem financí, ale i s ostatními resorty a dáváme v této obtížné době zdarma k dispozici své špičkové odborníky. Doufáme, že tento příklad bude pro stát důkazem, že využití Komory je ve svém důsledku ku prospěchu všech, především však těch, kteří jsou současnou krizí nejvíce zasaženi,“ uvádí člen Prezidia a vedoucí Sekce daň z příjmů právnických osob, Jiří Nesrovnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Filmová kancelář Ústeckého kraje hlásí: Jedeme dál

11:48 Ústecký kraj: Filmová kancelář Ústeckého kraje hlásí: Jedeme dál

Aktivity Filmové kanceláře Ústeckého kraje se nezastavily. Naopak. Filmaři se vracejí a chystají nov…