Komunikace přes vysílačky přes celou ČR? Zajímavé řešení od Air Telecomu

28.12.2013 17:02 | Zprávy

Staronové komunikační zařízení, tzv. PTT (push to talk = zmáčkni a mluv) vysílačky, si připravil pro firemní i rezidentní zákazníky mobilní operátor Air Telecom.

Komunikace přes vysílačky přes celou ČR? Zajímavé řešení od Air Telecomu
Foto: Archiv
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto.

Vysílačky jsou totiž na trhu stále hojně využívanou platformou. Mají uplatnění zejména v praxi jednotlivců i firem, ať už ve stavebnictví, dispečinků taxislužeb, logistiky a autodopravy nebo v dalších oblastech. Vysílačky v rámci mobilní sítě však v ČR provozuje jen Air Telecom (značka U:fon). Výhodou je i akční rádius po celé České republice, nejen na krátkou vzdálenost, a samozřejmě cena.

Možnost komunikace nakrátko i mimo síť CDMA

V rámci mobilní sítě tedy provozuje operátor své vysílačky s celorepublikovým pokrytím (nejen v malém akčním radiu). Využívá k tomu vysílačky typu ZTE G-420, u nichž je možnost i komunikace mimo CDMA síť Air Telecomu. Kromě hlasového volání, lze prostřednictvím vysílaček posílat SMS zprávy či stahovat data.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Ve třineckém lesoparku jsme začali hloubit patnáct tůní

19:28 Lesy ČR: Ve třineckém lesoparku jsme začali hloubit patnáct tůní

Patnáct tůní, které zadrží vodu na třech tisících metrech čtverečních, nechají vodohospodáři ze Sprá…