Konference All for Power 2018: Rosatom zapojuje české firmy do realizace svých projektů

04.12.2018 20:01 | Zprávy

Kompetence hlavních dodavatelů jaderných technologií byly představeny během konference All for Power, která probíhá 29. a 30. listopadu 2018 v Praze.

Konference All for Power 2018: Rosatom zapojuje české firmy do realizace svých projektů
Foto: red
Popisek: Rosatom

První část konference byla věnována těm nejaktuálnějším otázkám, tedy přípravě výstavby nových bloků a perspektivám českého jaderného průmyslu.

„Rosatom je v současnosti lídrem na poli výstavby jaderných elektráren v zahraničí. Za posledních 12 let spustil 14 nových bloků a v různé fázi realizace má dalších 36 bloků ve 12 zemích,“ uvedl Zdeněk Šíma, jednatel ve společnosti Rosatom Central Europe. Tyto rozsáhlé zkušenosti Rosatomu podle Šímy umožňují přenášet zkušenosti z výstavby jednoho bloku ihned do další lokality, což přispívá k hladkému průběhu realizace projektů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Emisní povolenky

Také s nimi nesouhlasím a snad zavedeny nebudou. Ale upřímně, co může pro nás jejich nezavedení znamenat? Dost pochybuji, že když je nezavedeme, EU nad tím jen mávne rukou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Experti potvrdili možnost obnovy Vyšehradského mostu

11:27 NPÚ: Experti potvrdili možnost obnovy Vyšehradského mostu

Mezinárodní odborná pracovní skupina dospěla k závěru, že stávající ocelová konstrukce železničního …