Kontroly ČOI na Žatecké Dočesné

22.09.2017 22:45

Největší slavnosti chmele a piva se každoročně konají v Žatci. Letošní jubilejní 60. ročník Žatecké Dočesné nabízel návštěvníkům nejen pivo z téměř 30 pivovarů, ale i množství občerstvení a drobného zboží. Česká obchodní inspekce provedla 8 kontrol stánkového prodeje a ve 4 případech zjistila porušení právních předpisů.

Kontroly ČOI na Žatecké Dočesné
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Ústí nad Labem uskutečnila na začátku měsíce září 8 kontrol stánkového prodeje na Žatecké Dočesné. Porušení právních předpisů zjistila u 4 prodávajících. Jednalo se o neseznámení spotřebitele s cenami nabízených výrobků, absence českých návodů u drogistického zboží a prodej hraček, které neodpovídají stanoveným požadavkům dle Nařízení vlády č. 86/2011 Sb., o technických požadavcích na hračky a příslušné technické normě ČSN týkající se bezpečnosti hraček. 

Inspektoři pro porušení právních předpisů uložili na místě 3 pokuty v celkové výši 4 000 Kč a s  jedním prodávajícím bude zahájeno správní řízení.  Dále uložili zákaz prodeje na 75 kusů drogistického zboží v celkové hodnotě 3 675 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic a DB Netz vybraly projektanta Krušnohorského tunelu

22:22 Správa železnic a DB Netz vybraly projektanta Krušnohorského tunelu

Správa železnic a DB Netz uzavřely smlouvu s dodavatelem na zajištění projektové přípravy přeshranič…