Konzervativní strana: Srpnové výročí

21.08.2015 9:47

Konzervativní strana si připomíná 47. smutné výročí okupace naší země Rudou armádou a armádami Varšavského paktu. Nejpozději od loňského roku však není příliš místa pro prosté vzpomínání. Naše zkušenosti by nám měly být oporou při hodnocení toho, co se již více než rok a půl odehrává na Ukrajině. To nám bez příkras a propagandy umožní vidět skutečnost – tedy fakt, že imperiální postup Kremlu se zastaví pouze tam, kde narazí na rozhodný tvrdý odpor.

Konzervativní strana: Srpnové výročí
Foto: konzervativnistrana.cz
Popisek: Konzervativní strana - logo

Konzervativní strana podporuje a podpoří veškeré kroky, které reálně povedou ke zvýšení obranyschopnosti České republiky, vyšší součinnosti se spojenci v rámci NATO, ke snížení zadlužení naší země a její energetické závislosti na Ruské federaci. Do tohoto rámce patří také nezbytnost preference rodiny. Žádná země Západu není dlouhodobě udržitelná bez loyality vlastních lidí ke své vlasti i vůči Západu. Přitom právě v rodině získáváme občanské ctnosti, mezi které patří zejména solidarita, schopnost důvěřovat a spolupracovat.

Konzervativní strana konečně připomíná otevřený dopis, který spolu s Klubem angažovaných nestraníků a spolkem Pražský Majdan zaslala 1. června 2015 předsedovi vlády ČR Bohuslavu Sobotkovi, a ve kterém s ohledem na přijetí zákona proti „nežádoucím“ organizacím Parlamentem Ruské federace a následné potvrzení tohoto zákona podpisem presidenta Putina vyzvala k recipročnímu postupu, včetně iniciace analogických kroků v rámci Evropské unie. Na tuto naši výzvu jsme neobdrželi žádnou reakci.

Kremelské ambice revidovat výsledky studené války, kdy prvním krokem je snaha finlandizovat „blízké zahraničí“, v čemž má Moskva explicitní podporu některých českých ústavních činitelů, jsou nejvážnějším ohrožením naší svobody.

Za Konzervativní stranu
Josef Bílek
předseda

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Parkování v Praze

Vážený pane Hřibe, je možné se zaměřit na výstavbu parkovacích domů v Praze? Situace ohledně parkování je žalostná. Omezení vozidel není řešením, jelikož se bavíme o provozu, ale nikoliv o umístění stojících vozidel. Osobně jezdím s vozem 1x za týden či čtrnáct dní a to mimo Prahu, avšak téměř po...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní knihovna: Návštěva ve Vratislavi

22:33 Národní knihovna: Návštěva ve Vratislavi

Ve dnech 24. a 25. ledna 2023 navštívili vedoucí pracovníci Národní knihovny ČR - Tomáš Foltýn, Adol…