Kovosvit MAS posiluje na ruském trhu. Na veletrhu Metallobrabotka uzavřel nová partnerství a podepsal smlouvy na dodávky strojů

30.05.2018 11:11

Strojírenská společnost Kovosvit MAS již tradičně nechyběla na mezinárodním strojírenském veletrhu Metalloobrabotka v Moskvě. 19. ročník veletrhu se konal v termínu od 14. do 18. května 2018 a Kovosvit na veletrhu zastupovali generální ředitel Libor Kuchař i obchodní ředitel Daniel Horský. Kromě řady obchodních jednání s dlouholetými partnery se členové managementu společnosti setkali též s představiteli Velvyslanectví České republiky v Moskvě.

Kovosvit MAS posiluje na ruském trhu. Na veletrhu Metallobrabotka uzavřel nová partnerství a podepsal smlouvy na dodávky strojů
Foto: Kovosvit MAS
Popisek: Kovosvit MAS

„Ruský trh je pro Kovosvit dlouhodobě velmi zajímavý a naše stroje se v Rusku těší velké oblibě. Na letošní rok máme naplánované tržby 70 milionů a stroje za 61 milionů máme již nyní pod kontraktem. Letošní plán tedy zatím plníme,“ říká Libor Kuchař, generální ředitel Kovosvitu MAS.

Díky obchodním partnerům nechyběly na veletrhu v Moskvě ani obráběcí stroje Kovosvitu. Na stánku partnerské firmy OOO Alianz byl vystaven soustružnický stroj typu MASTURN 550 i, který je v současné době jedním z nejprodávanějších produktů společnosti Kovosvit MAS, a na stánku firmy SONATEC bylo vystaveno tříosé vertikální obráběcí centrum MCV 754 Quick a rovněž jeden soustružnický stroj typu Masturn 550 i.

„Na veletrhu Metallobrabotka jsme absolvovali řadu důležitých jednání jak s našimi dlouhodobými partnery, tak zhruba 30 setkání s potenciálními zákazníky. Za velký úspěch považujeme podepsání dokumentu o spolupráci s firmou Galika, která bude naším novým obchodním partnerem. Byly též dohodnuty kontrakty na dodávku tří strojů řady Masturn a MCV,“ doplňuje Libor Kuchař.

Velmi důležité pro Kovosvit bylo také jednání s představiteli Velvyslanectví České republiky v Moskvě, konkrétně s jeho ekonomickým radou Martinem Baštou a tajemníkem Pavlem Otmarem. Tohoto jednání se rovněž účastnil ředitel kanceláře CzechTrade v Moskvě pan Štěpán Jílek a místopředseda Svazu strojírenské technologie Oldřich Paclík.

Veletrhu Metallobrabotka se zúčastnilo více než 1000 společností z 33 zemí světa, které vystavovaly své produkty na celkové ploše 40 tisíc metrů čtverečních. Veletrh navštívilo dle organizátorů více než třicet tisíc návštěvníků z 57 zemí světa.

O společnosti Kovosvit MAS, a. s.
Společnost má téměř osmdesátiletou tradici ve výrobě a vývoji obráběcích strojů. Je nositelem mnoha ocenění za technický přínos ve vývoji obráběcích strojů v České republice. Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Kovosvit MAS nabízí svým zákazníkům komplexní služby, individuální řešení, flexibilitu a výrobky té nejvyšší kvality. V září roku 2016 vstoupila do Kovosvitu MAS jako strategický investor společnost INDUSTRY INNOVATION. Přestože INDUSTRY INNOVATION spolupracuje s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP, působí samostatně a není členem tohoto holdingu, do něhož nepatří ani organizačně ani z hlediska manažerských procesů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize odvysílá ze zimní olympiády 240 premiérových hodin

15:13 Česká televize odvysílá ze zimní olympiády 240 premiérových hodin

Peking v podmínkách nevýhradního vysílatele