Kovosvit MAS znovu vyrazí na roadshow za svými zákazníky na Slovensko

2. 9. 2019 14:36

Na korbu kamionu naloží soustruh KL 285 QUICK a během jednoho pracovního týdne s ním projedou napříč Slovenskem. Strojírenský podnik Kovosvit MAS se po loňském úspěchu rozhodl zopakovat pro své slovenské zákazníky netradiční roadshow. Během pěti dní se soustruh KL 285 představí v pěti městech. Novinkou letošní roadshow je přizvání partnerů. Zákazníci tak uvidí v akci nástroje Dormer Pramet a ukázky sond a měřící techniky společnosti Renishaw.

Kovosvit MAS znovu vyrazí na roadshow za svými zákazníky na Slovensko
Foto: Kovosvit MAS
Popisek: Kovosvit MAS
reklama

„V minulém roce, kdy jsme s kamionem dojeli až na východ Slovenska, jsme nevěděli, do čeho jdeme. Akci jsme ale vzhledem k zájmu zákazníků a přesahu do konkrétních obchodních případů vyhodnotili natolik pozitivně, že jsme se nejen rozhodli ji zopakovat, ale zároveň jsme vyhodnotili, že je pro nás přínosnější než účast na tradičním veletrhu v Nitře, který jsme letos úplně vynechali,“ říká Jan Hruška, manažer marketingu Kovosvitu MAS.

Roadshow začne v pondělí 9. září v Bánovcích nad Bebravou, ve městě, kde sídlí servisní společnost Kovosvitu MAS pro Slovenskou republiku, firma TCP Technology MAS. Sem se i díky zázemí, které zde firma má, kamion se strojem Kovosvitu MAS logicky vrací. Odtamtud se kamion se strojem přesune přes Žilinu na východní Slovensko, kde postupně navštíví společnosti ve Spišské Nové vsi, v Prešově a Staré Ľubovni. Do prešovské firmy Commerc Service se roadshow také po roce vrací.

„Slovensko patří k regionům, kde se nám v minulém roce dařilo. Byznys plán pro rok 2018 ve výši 82 milionů korun jsme překonali o více než 10 procent a celkové tržby překonaly na slovenském trhu hranici 90 milionů korun. Věříme, že letošní roadshow přispěje k dalšímu navýšení této hodnoty. V letošním pololetí jsme byli zhruba na šedesáti procentech byznys plánu, což ze Slovenska činí jeden z nejúspěšnějších regionů, na němž se Kovosvit MAS prezentuje,“ přibližuje Jan Hruška.

Plán zastávek Roadshow KL 285
(9. – 13. září 2019):

Kovosvit MAS již s předstihem obeslal s pozvánkami společnosti sídlící v okolí plánovaných zastávek roadshow a věří, že akce vyvolá ještě větší zájem než v minulém roce.

„Slovensko vnímáme historicky jako domácí trh. Povědomí o tradiční československé značce se ale v posledních dekádách snížilo. Proto se snažíme slovenskému trhu naši produkci znovu představit. Historicky byly na Slovensku úspěšné zejména produkční soustruhy, proto letos na roadshow vezeme nový soustruh KL 285 QUICK, který si na Slovensku odbyde světovou premiéru. Díky partnerům roadshow navíc uvidí zákazníci stroj v akci přímo s konkrétními typy nástrojů,“ přibližuje Jan Hruška.

Nový CNC soustruh představil Kovosvit MAS poprvé v minulém roce na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Označení stroje KL je zkratkou z anglického Kovosvit Lathe a číslo 285 odkazuje na běžný obráběný průměr. Zatímco před rokem v Brně prezentoval Kovosvit stroj ve variantě provedení Super Precision, na roadshow poveze stroj v řadě QUICK určený pro standardní obrábění. Mezi zákazníky je o tuto variantu soustruhu, který v produkci Kovosvitu MAS navazuje na stroj SP 280, solidní zájem. Firma proto věří, že zaujme i zákazníky na Slovensku.

O společnosti Kovosvit MAS, a. s.
Společnost má téměř osmdesátiletou tradici ve výrobě a vývoji obráběcích strojů. Je nositelem mnoha ocenění za technický přínos ve vývoji obráběcích strojů v České republice. Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Kovosvit MAS nabízí svým zákazníkům komplexní služby, individuální řešení, flexibilitu a výrobky té nejvyšší kvality. V září roku 2016 vstoupila do Kovosvitu MAS jako strategický investor společnost INDUSTRY INNOVATION. Přestože INDUSTRY INNOVATION spolupracuje s holdingem CZECHOSLOVAK GROUP, působí samostatně a není členem tohoto holdingu, do něhož nepatří ani organizačně ani z hlediska manažerských procesů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman ukončil šetření dvou kauz z oblasti stavebního práva

22:33 Ombudsman ukončil šetření dvou kauz z oblasti stavebního práva

Ombudsman vedl dvě samostatná šetření, jejichž předmětem byly postupy obecných stavebních úřadů ve S…