Kraj Vysočina: Čtyři milióny pomohou obcím se zachováním venkovských prodejen

17.03.2019 17:17 | Zprávy

Už třetím rokem mohou obce požádat Kraj Vysočina prostřednictvím Fondu Vysočiny o peníze na zachování dostupnosti služeb – tedy na podporu zachování prodejen potravin nebo smíšeného zboží.

Kraj Vysočina: Čtyři milióny pomohou obcím se zachováním venkovských prodejen
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

 „Venkovský obchod je mnohdy jedinou šancí, jak si nakoupit základní potraviny, je také centrem pro sociální kontakt, má jedinečnou komunitní funkci. V minulých dvou letech na dotaci dosáhlo téměř 150 sídel, mnohdy opakovaně,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.


Podpora na udržení venkovských prodejen je určena pro obce do 5 000 obyvatel, prodejna však musí být umístěna v sídle (části obce) do 400 obyvatel. Pro přiznání dotace je pak dále důležité, kolik dní v týdnu má prodejna otevřeno, zda poskytuje další např. finanční služby, ale i podíl obyvatel v seniorském věku. Kraj Vysočina je připraven kofinancovat provoz prodejny maximálně ze 70%, nejvýše částkou 50 tisíc korun. Díky podpoře Kraje Vysočina  se daří zachovat prodejny například v Opatově, Markvarticích nebo Komárovicích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: Rysí samice začne nový život v Brdech

22:08 AOPK: Rysí samice začne nový život v Brdech

AP Lesnická, s.r.o. ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Správou národního parku…