Kraj Vysočina: Od listopadu obslouží obce u úzkokolejky místo vlaků autobusy

04.11.2022 22:33 | Tisková zpráva

Dopravní obslužnost obcí na trase úzkokolejné tratě v jihozápadní části Vysočiny zajistí od 1. listopadu 2022 Kraj Vysočina prostřednictvím autobusových spojů. V pracovní dny budou cestující přepravovat stávající linky Veřejné dopravy Vysočiny, novinkou je pak zavedení víkendových autobusových spojů na trase Kamenice nad Lipou – Černovice – Obrataň – Pacov. Už během listopadu bude Kraj Vysočina se sousedním jihočeským regionem jednat o úpravách časů některých už fungujících linek, aby lépe navazovaly na rychlíkové spoje v Táboře.

Kraj Vysočina: Od listopadu obslouží obce u úzkokolejky místo vlaků autobusy
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Od 11. prosince 2022, s každoroční změnou jízdních řádů, připravuje Kraj Vysočina zcela novou autobusovou linku Kamenice nad Lipou – Černovice – Obrataň – Pacov a zároveň počítá s posílením spojů v relaci Pelhřimov – Kamenice nad Lipou – Jindřichův Hradec. Výhodou nově zavedené autobusové dopravy v oblasti Kamenice nad Lipou bude nejen snížení nákladů pro krajský rozpočet, ale také navýšení počtu obsluhovaných zastávek, navíc s odjezdem přímo z center obcí. Nově přibude zastávka na rozcestí směrem od Sudkova Dolu. Nově bude autobus vyzvedávat cestující z centra Benešova, Rytova nebo Křeče. Ve všech těchto případech museli cestující docházet na vlakovou zastávku cca 1 km. Autobusové spoje budou jezdit v tarifu Veřejné dopravy Vysočiny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Energošmejdi porušují zákazy podomního prodeje

17:05 ERÚ: Energošmejdi porušují zákazy podomního prodeje

Jedním z nejčastějších podání na energetické zprostředkovatele, se kterými se aktuálně obracejí spot…