Kraj Vysočina pošle dotaci hasičům na nový evakuační autobus

17.01.2023 18:47 | Tisková zpráva

Kraj Vysočina pošle během letošního jara šest miliónů korun na účet Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina. Jde o pravidelnou každoroční dotaci, kterou profesionální hasiči využívají např. na obměnu klíčových prostředků pro zvládání mimořádných událostí.

Kraj Vysočina pošle dotaci hasičům na nový evakuační autobus
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

„V letošním roce pomůžou krajské peníze s pořízením nového evakuačního autobusu, s rekonstrukcí nosiče kontejnerů a s dílčí obměnou ochranných zásahových oděvů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

V minulosti byla krajská dotace hasičským záchranným sborem využita například i na nákup jeřábů, malého autobusu pro 25 osob, repasi cisternových automobilových stříkaček, v minulých letech také na obnovu a náhradu ochranných pracovních prostředků využitých a spotřebovaných při likvidaci následků po tornádu na Jižní Moravě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Archiv hl. m. Prahy se v sobotu otevře veřejnosti

7:23 MHMP: Archiv hl. m. Prahy se v sobotu otevře veřejnosti

Již tuto sobotu 13. června 2026 se v budově Archivu hl. m. Prahy na Chodovci uskuteční den otevřenýc…