Kraj vyčlenil pro Jihočeskou záchrannou brigádu kynologů 270 tisíc korun

21.05.2015 16:30

Celkem 270 tisíc korun vyčlenil letos kraj pro Jihočeskou záchrannou brigádu kynologů (JČZBK). Z toho 140 tisíc půjde na zkvalitnění přípravy členů JČZBK na zásahy při záchranných pracích – hledání pohřešovaných, či utonulých osob. Kynologové je nacvičují na výcvikovém trenažéru záchranných psů v lokalitě Spáleniště u Přední Výtoně na Českokrumlovsku.

Kraj vyčlenil pro Jihočeskou záchrannou brigádu kynologů 270 tisíc korun
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

„Tímto finančním příspěvkem podpoříme zkvalitnění výcviku kynologů a jejich psů, kteří společně pomáhají zachraňovat lidské životy,“ uvedl hejtman Jiří Zimola. 

Dalších 130 tisíc korun pak JČZBK využije na přípravu a konání mezinárodních soutěží Intercup Humanity, IRO – Mezinárodní kurs vodních a stopařských prací a Eurocup, které se v lokalitě Spáleniště uskuteční červnu, červenci a srpnu 2015. „Jedná se o akce mezinárodního významu za účasti více než 100 soutěžících, které významně přispějí i k propagaci celého Jihočeského kraje,“ doplnil Zimola.

Jihočeská záchranná brigáda kynologů je jako občanské sdružení samostatným subjektem Svazu záchranných brigád kynologů České republiky. Je rovněž začleněna v Českomoravské kynologické unii, jejímž prostřednictvím je členem mezinárodní organizace FCI. Díky historicky bohatým výcvikovým zkušenostem dosahují každoročně členové JČZBK významných úspěchů nejen při soutěžích, ale i v praktických nasazeních.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Komise schválila program na podporu kombinované výroby tepla a elektřiny za 75 miliard korun

7:02 ÚOHS: Komise schválila program na podporu kombinované výroby tepla a elektřiny za 75 miliard korun

Evropská komise schválila v rámci pravidel EU pro státní podporu český program na podporu výroby ele…