Krajem požadovaná bezpečnost bude v Květné zajištěna

20.01.2015 16:56

Podmínky stanovené Bezpečnostní radou Pardubického kraje pro uskladnění a převoz munice do Květné budou naplněny. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický o tom dnes jednal s brigádním generálem Drahoslavem Rybou, generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky. Do areálu v Květné se tak bude stěhovat pouze bezpečná a zkontrolovaná munice. Konkrétní termín však není prozatím znám.

Krajem požadovaná bezpečnost bude v Květné zajištěna
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

„Byl jsem ujištěn, že do muničního skladu v Květné bude přepravována pouze bezpečná munice, za jejíž naskladnění bude zodpovědné Ministerstvo obrany ČR. Do konce ledna by pak měl být areál po technické stránce kompletně připravený na naskladnění,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V Květné bude také dle našich požadavků umístěna jednotka profesionálních hasičů, kteří budou v případě potřeby ihned schopni zasáhnout. Zároveň je již nyní areál střežen vojenskou policií, která v místě zůstane i po převozu munice,“ dodal Martin Netolický.

V současné době jsou připraveny čtyři sklady z celkového počtu 27, u kterých se předpokládá, že budou pro převezenou munici využity. U ostatních je prováděna kontrola, která bude dle předpokladů dokončena do konce ledna. Samotné naskladňování může začít až po podepsání nájemních smluv mezi ministerstvem obrany a vlastníky munice. „Žádný konkrétní termín, kdy by mohlo začít docházet k transferu, není prozatím stanoven,“ uvedl brigádní generál Drahoslav Ryba, který se jednání účastnil společně s plukovníkem Ladislavem Prudilem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM vyřešil pozemky po zaniklém státním podniku

22:54 ÚZSVM vyřešil pozemky po zaniklém státním podniku

Opavské pracoviště ÚZSMV vyřešilo tři pozemky po zaniklé státní organizaci Továrny strojírenské tech…