Krajští zastupitelé schválili pomoc neziskovým organizacím

16.05.2017 9:49

Neziskové organizace ve Zlínském kraji se dočkají větší předvídatelnosti krajských dotací pro sport, kulturu či zájmové spolky. Krajští zastupitelé totiž v pondělí schválili návrh Michal Dvouletého, předsedy Výboru pro nevládní organizace a neziskový sektor, aby takzvané rámce programů Fondů Zlínského kraje byly schvalovány nejpozději na podzim, nikoliv až těsně před koncem kalendářního roku.

Krajští zastupitelé schválili pomoc neziskovým organizacím
Foto: Archiv MD
Popisek: Ing. Michal Dvouletý, krajský předseda strany Soukromníků a zastupitel Zlínského kraje

„Neziskové organizace často poukazují na to, že krajský dotační systém je složitější, než v případě státních či dokonce evropských dotací. Proto jsme se pustili do náročného úkolu a snažíme se dotační systém Zlínského kraje postupně zjednodušit. Prvním krokem je to, že chceme, aby bylo co nejdříve zřejmé, co bude kraj v následujícím roce dotačně podporovat. Neziskové organizace tak mohou lépe plánovat své aktivity a připravit se na předložení svých dotačních žádostí. Jsem rád, že zastupitelstvo podpořilo můj návrh, který vzešel z doporučení našeho výboru pro neziskový sektor. Je to naděje, že se nám postupně podaří společně prosadit hodně potřebných změn, které uleví nevládním organizacím v našem kraji,“ uvedl Michal Dvouletý, zastupitel a krajský předseda Strany soukromníků.

Krajský výbor pro nevládní organizace a neziskový sektor připravuje v pořadí již druhé výjezdní zasedání, které bude 13. června 2017 hostit Uherské Hradiště.

„Právě na výjezdních zasedáních se setkáváme se zástupci neziskových organizací a posloucháme jejich zkušenosti s krajským dotačním systémem, které se pak snažíme přenášet jak do práce krajských úředníků, tak do systémových doporučení pro celé krajské zastupitelstvo,“ dodal Michal Dvouletý.

Ing. Michal Dvouletý

  • Soukromníci
  • Krajský předseda strany Soukromníků
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Bezpečnostní rada státu se zabývala kybernetickou bezpečností i vývozem vojenského materiálu

13:46 Vláda: Bezpečnostní rada státu se zabývala kybernetickou bezpečností i vývozem vojenského materiálu

Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie …